Czwartkowy Przegląd Prasy

Deutsche Telekom stracił miliardy na telefonii komórkowej w USA... Po co Solorzowi Polkomtel... DPTG kontra TPSA. Rozprawa odroczona... Skype otwiera się na reklamę... Wiele firm telekomunikacyjnych zmieni właścicieli... Wójt sprawdzi wiedzę pracowników przez internet... Skandynawskie poczty: SMS zamiast znaczka... Komputer z bazą danych o kibolach...

COMPUTERWORLD

Technourbanizacja

Miasta przyszłości, znane z filmów science-fiction powoli schodzą na ziemię. Nowe podejście do urbanistyki to konieczność - współczesne, przeludnione miasta muszą stać się przejezdne, emitować mniej dwutlenku węgla i ułatwiać mieszkańcom życie na każdym kroku. Firmy z branży technologicznej już liczą przyszłe zyski - bez najnowocześniejszych rozwiązań IT nie powstanie żadna inteligentna metropolia.

Analityka SAS będzie dostępna na urządzeniach Apple

Dzięki wykorzystaniu technologii amerykańskiej firmy Mellmo rozwijane przez SAS Institute systemy klasy Business Intelligence będą dostępne z poziomu terminali iPhone i iPad. Firma SAS Institute jest kolejnym, po koncernach takich jak IBM, SAP, Salesforce, Microsoft i Oracle, partnerem amerykańskiej spółki.

Autentyczny jak dokument elektroniczny

Mam wrażenie, że w najbliższych latach potrzeba zapewnienia autentyczności i używalności dokumentów elektronicznych będzie coraz bardziej paląca, ale rozwój podąży w innym kierunku niż archaiczne PKI.

Nokia sprzedaje prawa do komercyjnej dystrybucji środowiska Qt

Sprzedaż komercyjnych licencji dla pakietu programistycznego Qt przejmie fińska firm Digia. Spółka będzie również odpowiedzialna za świadczenie powiązanych usług. Nokia zamierza jednak nadal angażować się w rozwój bibliotek i narzędzi programistycznych wchodzących w skład pakietu Qt.

RZECZPOSPOLITA

DPTG kontra TPSA. Rozprawa odroczona

Warszawski Sąd Administracyjny zajął się dziś sporem duńskiej firmy DPTG z Telekomunikacją Polską.

Kasa z sieci

Czy w Internecie można zarobić? Można. Czy można się z internetowych zarobków utrzymać? Jak najbardziej. Poznaj kilka pomysłów na internetowy biznes.

Rok transakcji w większości branż

Wiele firm telekomunikacyjnych, telewizyjnych, energetycznych i finansowych zmieni właścicieli.

GAZETA PRAWNA

Deutsche Telekom stracił miliardy na telefonii komórkowej w USA

W dziesięć lat po zainwestowaniu 28,5 mld dolarów na rynku telefonii komórkowej w USA, Deutsche Telekom rozważa sprzedaż swej spółki T-Mobile USA i może liczyć na zwrot zaledwie 60 centów z każdego dolara ulokowanego w Ameryce - twierdzi agencja Bloomberg.

Wójt sprawdzi wiedzę pracowników przez internet

Gmina, która nie ma pieniędzy na zorganizowanie dla nowych pracowników szkoleń ze służby przygotowawczej, może skorzystać z bezpłatnego kursu przez internet.

WYBORCZA.BIZ

Skandynawskie poczty: SMS zamiast znaczka

W Danii i Szwecji urzędy pocztowe mają nowy pomysł - naklejane na kopertach znaczki pocztowe zastąpi kod z SMS-a.

Komputer z bazą danych o kibolach

Szalikowcy zbierali dane teleadresowe oraz informacje o kibolach innych klubów piłkarskich. Policja przejęła komputer z tą bazą danych.

PARKIET

Asseco Poland: Rada nadzorcza BPS zablokowała transakcję

Asseco Poland nie podjęło jeszcze decyzji, czy wykorzysta przysługujące mu prawa poboru Banku Polskiej Spółdzielczości i zapisze się na nowe akcje instytucji sprzedawane w ofercie publicznej czy też pozbędzie się ich, inkasując gotówkę.

PULS BIZNESU

Po co Solorzowi Polkomtel

Polkomtel będzie miał dostęp do częstotliwości i telewizji, a ja zaoszczędzę na budowie sieci — mówi w "PB" Zygmunt Solorz-Żak, który po Plusa idzie pod biało-czerwoną flagą.

Skype otwiera się na reklamę

Skype jeszcze w tym tygodniu zamierza umieścić w swoim serwisie reklamy. Firma dąży do opracowania nowych źródeł przychodów przed planowanym IPO.

NetWorld

Gartner: rynek zewnętrznych systemów pamięci masowych wychodzi z recesji.

W opublikowanym przez firmę analityczną Gartner raporcie można przeczytać, że kończy się kryzys na rynku zewnętrznych systemów pamięci masowych. Świadczy o tym fakt, że przychody na tym rynku w 2010 r. były wyższe niż w rekordowym 2008 r. i wyniosły 19,4 mld USD.

Tablet w korporacji: iPad 2 czy PlayBook?

Tablety nie są już tylko postrzegane jako multimedialne gadżety i coraz częściej znajdują zastosowanie w przedsiębiorstwach. Ocenimy przydatność nowego iPada (Apple) i PlayBooka (RiM) dla biznesu.

CEO

E-bankowość coraz bezpieczniejsza

Brytyjskie banki odnotowały w 2010 roku niższe niż w 2009 r. straty z powodu przestępstw związanych z bankowością internetową i kartami płatniczymi. Poprawiła się jakość systemów wykrywania oszustw.

InternetStandard

Raport Mobilny Internet 50+

Zespół badaczy akademickich zaprezentował wyniki przygotowanego z inicjatywy iPlusa raportu "Mobilny Internet 50+". Tematem raportu było użytkowanie Internetu mobilnego przez osoby powyżej 50. roku życia.


TOP 200