Czwartkowy Przegląd Prasy

Poznań będzie miał Elektroniczną Kartę Aglomeracyjną... W tym roku Rosjanie wydadzą na zakupy w internecie ok. 20 mld dol... UOKiK zbada nieuczciwe SMS-y sugerujące wygraną w loterii... Electronic Arts razem z Facebookiem... Ratunek dla Internet Group... W Polsce z Internetu korzystają już dziewięciolatki... Filmy w sieci skuteczne tak jak w telewizji... UKE zakończył konsultacje w sprawie naziemnej telewizji cyfrowej... Wojna na reklamy w komórkach...

COMPUTERWORLD

7 języków programowania, które zyskują na popularności w biznesie

W zastosowaniach korporacyjnych coraz częściej spotkać można mniej znane i ściśle wyspecjalizowane języki programowania. Do łask wracają także te niemal zapomniane. Przypominamy 7 trochę mniej popularnych języków, które warto poznać lub sobie przypomnieć.

Zobacz również:

  • Dyrektor generalny Twittera oczekuje, że Elon Musk dokończy przejęcie
  • Jak technologia może pomóc podczas kryzysu uchodźczego

Konsorcjum 70 dużych koncernów zechce wywierać wpływ na dostawców IT

W ubiegłym tygodniu świat obiegła informacja o powołaniu globalnego, skupiającego 70 koncernów konsorcjum ukierunkowanego na sterowanie rozwojem technologii IT. Zdaniem analityków rzeczywisty cel powołania konsorcjum jest nieco inny. Dysponująca łącznym budżetem na IT rzędu 50 mld USD grupa nacisku może wywierać istotny wpływ na globalnych dostawców technologii informatycznych.

Capgemini otwiera kolejny ośrodek outsourcingowy w Polsce

Przedstawiciele polskiego oddziału firmy Capgemini poinformowali o otwariu drugiego ośrodka outsourcingowego w Krakowie. Inwestycja ma być odpowiedzią na wysokie zainteresowanie usługami outsourcingu procesów biznesowych realizowanymi przez istniejący od 5 lat krakowski ośrodek Capgemini. W samym tylko Krakowie spółka zatrudnia już ponad 2,3 tys. osób.

Twórcy OpenOffice.org przechodzą do LibreOffice'a

Grupa trzydziestu trzech autorów projektu OpenOffice.org zrezygnowała z pracy przy kolejnych wersjach programu. Twórcy przenoszą się do rozwijanego przez The Document Foundation pakietu biurowego LibreOffice. Powód decyzji to niezadowolenie z postawy Oracle wobec projektu i społeczności OpenOffice'a.

RZECZPOSPOLITA

Dzieci ugrzęzły w sieci

W Polsce z Internetu korzystają już dziewięciolatki.

Ratunek dla Internet Group

Jeden z głównych graczy polskiego outsourcingu przygotowuje debiut na GPW i będzie ratować zadłużoną spółkę.

Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna - innowacja na skalę krajową

Nośnik danych z chipem połączy m.in. funkcję biletu aglomeracyjnego i karty płatniczej za miejskie usługi.

Rosja kupuje w internecie

W tym roku Rosjanie wydadzą na zakupy w internecie ok. 20 mld dol. Chińczycy tyle wydają w...11 dni.

GAZETA PRAWNA

UOKiK zbada nieuczciwe SMS-y sugerujące wygraną w loterii

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbada, czy organizatorzy loterii sms- -owych wprowadzali uczestników konkursów w błąd poprzez sugerowanie, że bezwarunkowo wygrali nagrodę.

Wojna na reklamy w komórkach. Panorama Firm atakuje Zumi

ZAOSTRZA SIĘ KONKURENCJA o wart kilkaset milionów złotych rynek internetowych map i lokalizatorów.

Filmy w sieci skuteczne tak jak w telewizji

Pogłoski o śmierci reklamy graficznej w internecie są przesadzone - mówią zgodnie Łukasz Wejchert, prezes Grupy Onet, i Jacek Tryzno, wicedyrektor pionu marketingu i sprzedaży Wirtualnej Polski.

WYBORCZA.BIZ

UKE zakończył konsultacje w sprawie naziemnej telewizji cyfrowej

Pod Urzędem Komunikacji Elektronicznej nie ustawiły się kolejki chętnych do zarządzania pierwszym pakietem kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

PULS BIZNESU

Electronic Arts razem z Facebookiem

Electronic Arts zawarł porozumienie z Facebookiem. Jest o co zabiegać, bo każdego miesiąca na Facebooku gra ponad 200 mln użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200