Czwartkowy Przegląd Prasy

Nasza-Klasa może nie usuwać danych osobowych... Inwestorzy Della chcą zmiany prezesa... Amazon tnie ceny na smartfony nawet dwukrotnie... LG zatrudni 300 inżynierów w centrum badawczym... Sygnity realizuje nową strategię i łączy się z Winuelem... Więcej podatników odliczy Internet... MCI Management inwestuje w e-finanse... Niespodziewanie wzrosło zainteresowanie ofertami z abonamentem... Unijne dotacje na rozwój e-biznesu idą jak woda...

COMPUTERWORLD

Podróż CIO do proaktywnego IT

Jak zmienić dział IT z grupy pasjonatów technologii, którzy nie mogą się odczepić od petentów, w dział konsultingu, który wspiera biznes?

http://p1.idg.pl/r/68de1

Narzędzia IT pomagają zatrzymać talenty w firmie

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Deloitte, prawie dwie trzecie przedstawicieli kadry kierowniczej na świecie obawia się odejścia utalentowanych pracowników do konkurencji. Odpływ najcenniejszych jednostek z organizacji można zminimalizować zarządzając odpowiednio rozwojem kompetencji zawodowych, nagradzaniem czy planowanie ścieżki kariery przy wykorzystaniu narzędzi IT.

http://p1.idg.pl/r/f47c2

Sygnity realizuje nową strategię i łączy się z Winuelem

Jak zapowiadał w lipcu Norbert Biedrzycki, prezes zarządu Sygnity, jednym z elementów nowej strategii firmy jest fuzja ze spółkami zależnymi i skupienie się na sektorze utilities. W tym celu firma łączy się właśnie z Winuelem. Konsolidacja ma pozwolić Sygnity na zmniejszenie kosztów i efektywniejsze zarządzanie biznesem.

http://p1.idg.pl/r/163a8

W 2015 roku na świecie będzie ponad 300 mln inteligentnych liczników energii

Według analityków firmy Berg Insight ilość zainstalowanych inteligentnych liczników energii będzie rosła w latach 2009-2015 w tempie 31,1 proc. kwartalnie. W ten sposób w 2015 roku ich liczba ma sięgnąć 302,5 mln sztuk.

http://p1.idg.pl/r/9a770

RZECZPOSPOLITA

PIT: więcej podatników odliczy Internet

Ulgę będą miały osoby korzystające z sieci za pomocą komórki lub laptopa. Wystarczy dowód opłacenia rachunku.

http://www.rp.pl/artykul/524185_PIT__wiecej_podatnikow_odliczy_Internet.html

GAZETA PRAWNA

Nasza-Klasa może nie usuwać danych osobowych

Usunięcie konta na Naszej-Klasie nie oznacza automatycznego usunięcia danych osobowych. Portal może jeszcze kilka lat przetwarzać dane w celu objęcia użytkowników szczególną ochroną. Zdaniem prawników informacje o osobie powinny znikać z baz serwisu zaraz po likwidacji konta.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/443921,nasza_klasa_moze_nie_usuwac_danych_osobowych.html

Nie chcemy telefonów. Wolimy niższy abonament i darmowe minuty

Niespodziewanie wzrosło zainteresowanie ofertami z abonamentem, ale bez telefonu. Operatorom telekomunikacyjnym w to graj, bo klient płaci mniej, a oni i tak zarabiają więcej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/443947,nie_chcemy_telefonow_wolimy_nizszy_abonament_i_darmowe_minuty.html

Unijne dotacje na rozwój e-biznesu idą jak woda

Z unijnej puli 390 mln euro, która została przeznaczona na dofinansowanie e-usług w latach 2007 - 2013, zostało wydane już ponad 40 procent, poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/443943,unijne_dotacje_na_rozwoj_e_biznesu_ida_jak_woda.html

WYBORCZA.BIZ

Amazon tnie ceny na smartfony nawet dwukrotnie

BlackBerry wprowadził na rynek nowy model smartfonu o nazwie Torch. W sieci AT&T przy dwuletniej umowie można go kupić za niecałe 200 dol. W Amazonie ten sam model jest dwa razy tańszy. A to nie jest jedyny przypadek, kiedy sklep tak drastycznie obniża ceny.

http://wyborcza.pl/1,75248,8267834,Amazon_tnie_ceny_na_smartfony_nawet_dwukrotnie.html

Inwestorzy Della chcą zmiany prezesa

Michael Dell, prezes firmy, którą sam założył i ochrzcił własnym nazwiskiem, traci poparcie inwestorów. 25 proc. z nich chce zmiany prezesa. To jeszcze za mało, aby wysadzić Della z fotela, ale dla rady nadzorczej to już wyraźny znak, że inwestorzy tracę cierpliwość.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8266770,Inwestorzy_Della_chca_zmiany_prezesa.html

PULS BIZNESU

Inteligencja w twoim portfelu

Na świecie standard niemal powszechny, w Polsce zaczyna zyskiwać popularność. Dla biznesu i ...kibiców.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/18/Inteligencja_w_twoim_portfelu

Kobierzyce wygrały wyścig z Londynem

Koreański koncern zatrudni 300 inżynierów w centrum badawczym.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/19/Kobierzyce_wygraly_wyscig_z_Londynem

PARKIET

MCI Management inwestuje w e-finanse

Helix Ventures Partners FIZ (HVP FIZ), fundusz zarządzany przez MCI Management, objął udziały w porównywarce finansowej - eBroker.pl.

http://www.parkiet.com/artykul/959072_MCI_Management_inwestuje_w_e_finanse.html

NetWorld

Regulacja pasma niezbędna

Wiele organizacji zarządza swoim pasmem sieciowym stosując zestaw polityk sieciowych, które ograniczają zakres pasma dostępny dla poszczególnych typów ruchu. Można w ten sposób ograniczać sprowadzanie plików muzycznych, wykorzystywanie komunikatorów czy dostęp do poszczególnych witryn webowych. Limitując pasmo dla ruchu niebiznesowego, poprawia się przepustowość sieci dla aplikacji biznesowych.

http://p1.idg.pl/r/32063

Pięć miliardów urządzeń w sieci

Aż ciężko w to uwierzyć, ale w tym miesiącu mamy przekroczyć kolejną granicę. W sieci ma się znaleźć pięć miliardów urządzeń. Jeśli ktokolwiek myśli, że jest to duża liczba, to nie powinien spoglądać na prognozy na najbliższe lata.

http://p1.idg.pl/r/32c7b

Pamięć SSD wielkości znaczka pocztowego

SanDisk poszerzył dzisiaj ofertę o miniaturową, najmniejszą na świecie pamięć SSD, która waży mniej niż jeden gram i ma pojemność 64 GB. Urządzenie iSSD jest wyposażone w interfejs SATA (Serial ATA) i umieszczone w obudowie BGA, którą można przylutować do płyty głównej komputera.

http://p1.idg.pl/r/87f23

Google App Engine wreszcie wieloinstancyjny

Przedstawiciele Google poinformowali o wprowadzeniu do platformy App Engine obsługi wielu jednoczesnych instancji. To istotna zmiana m.in. z punktu widzenia dostawców oprogramowania opartego na infrastrukturze Google.

http://p1.idg.pl/r/21d64

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200