Czwartkowy Przegląd Prasy

UPC Polska umacnia się w Internecie i telefonii... Co wstrzymuje obniżki Internetu w TP... Netia zarobiła w II kwartale 15,6 mln zł i myśli o przejęciach... Polsat wprowadza swoje programy do kolejnych telefonów komórkowych... PKP sprzedała GTS Energis... Internetu nie będzie, ale za to będzie ekologicznie... Centrum danych Facebooka będzie dwukrotnie większe... Darmowy internet na warszawskiej starówce...

COMPUTERWORLD

Pod ostrzałem

Nawet najlepszy system może ulec awarii. Zanim zostanie usunięta, ważna staje się umiejętność komunikowania o niej klientom i opinii publicznej.

http://p1.idg.pl/r/8a1c4

Centrum danych Facebooka będzie dwukrotnie większe

Kilka miesięcy temu serwis Facebook zapowiedział, że planuje zbudować własne centrum danych - zapowiadano wtedy, że będzie ono miało ok. 45 tys. m. kw. powierzchni. Budowa właśnie wystartowała, ale już okazało się, że potrzebne będzie większe centrum - dlatego też szefowie Facebooka zdecydowali się na zwiększenie jego powierzchni o kolejne... 50 tys. m. kw.

http://p1.idg.pl/r/8bf34

Gartner: Nie mylić cloud computing i SOA!

"Cloud computing to obecnie najbardziej przereklamowane hasło w branży IT" - uważa jeden z wiceprezesów firmy Gartner. Według niego w wielu firmach błędnie stawia się znak równości między terminem cloud computing, a architekturą SOA.

http://p1.idg.pl/r/b8022

RZECZPOSPOLITA

UPC Polska umacnia się w Internecie i telefonii

UPC Polska, największa sieć telewizji kablowej w Polsce, pozyskała w II kwartale br. 10,1 tys. użytkowników usługi stacjonarnego dostępu do Internetu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,517972_UPC_Polska_umacnia_sie_w_Internecie_i_telefonii.html

PKP sprzedała GTS Energis

2,5 proc. pakiet akcji spółki telekomunikacyjnej został sprzedany za 16,4 mln zł zł (daje to wycenę całej firmy na 656 mln zł).

http://www.rp.pl/artykul/9211,517902_PKP_sprzedala_GTS_Energis.html

Menedżerowie boją się utraty talentów

Prawie dwie trzecie przedstawicieli kadry kierowniczej na świecie obawia się odejścia utalentowanych pracowników do konkurencji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,518004_Menedzerowie_boja_sie_utraty_talentow.html

GAZETA PRAWNA

Internetu nie będzie, ale za to będzie ekologicznie

Ministerstwo Ochrony Środowiska postanowiło tak dokładnie zadbać o to, by inwestycje nie miały negatywnego wpływu na przyrodę, że szykuje Polsce paraliż budowy sieci telefonii komórkowej i internetu bezprzewodowego.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/440959,internetu_nie_bedzie_ale_za_to_bedzie_ekologicznie.html

Polsat w komórce: kolejny etap budowy imperium

Po iPhonie Polsat wprowadza swoje programy do kolejnych telefonów komórkowych. Od dziś jego audycje, seriale i filmy oglądać mogą właściciele aparatów Motorola, HTC, Samsung i Sony Ericsson.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/440967,polsat_w_komorce_kolejny_etap_budowy_imperium.html

Nowy dowód zastąpi prawo jazdy

Od przyszłego roku będziemy mogli posługiwać się elektronicznym dokumentem tożsamości.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/440960,nowy_dowod_zastapi_prawo_jazdy.html

WYBORCZA.BIZ

Netia zarobiła w II kwartale 15,6 mln zł. Firma myśli o przejęciach

Wynik jest o 2 mln zł większy, niż oczekiwali analitycy. W porównaniu z zeszłym rokiem Netia zdecydowanie poprawiła swoją sytuację - w II kwartale 2009 r. zanotowała 8,2 mln zł straty. Dobre wyniki skłaniają zarząd do wypłaty dywidendy za 2011 rok.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8215870,Netia_zarobila_w_II_kwartale_15_6_mln_zl__Firma_mysli.html

PULS BIZNESU

Spadki kursu dziwią szefa Komputronika

Karen sobie poradzi, a wiara w Techmex jest nieuzasadniona. Notowania powinny wystrzelić w górę - uważa Wojciech Buczkowski, szef Komputronika.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/05/Spadki_kursu_dziwia_szefa_Komputronika

Darmowy internet na warszawskiej starówce

Trakt Królewski, Stare Miasto i część Powiśla. W tych miejscach już od czwartku będzie można korzystać z darmowej sieci.

http://samorzady.pb.pl/2185825,35263,darmowy-internet-na-warszawskiej-starowce?ref=col2

7 osób, trzymających klucz do Internetu

Jest ich siedmiu. Są rozsiani po wszystkich kontynentach. Na wypadek ataku terrorystycznego na Internet, mają się spotkać w USA. Gdzie? Wiedzą tylko oni.

http://www.pb.pl/a/2010/08/04/7_osob_trzymajacych_klucz_do_Internetu

PARKIET

Co wstrzymuje obniżki Internetu w TP

Telekomunikacja Polska samodzielnie uzgodniła nowe zasady rozliczeń za hurtowy Internet tylko z dwoma operatorami. Wielu z nich nie godzi się na zmiany. Tym razem TP szuka pomocy w UKE.

http://www.parkiet.com/artykul/955246_Co_wstrzymuje_obnizki_Internetu_w_TP__.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200