Czwartkowy Przegląd Prasy

Unia szuka haka na Google'a... Comarch będzie notowany we Frankfurcie... Fundusze zainteresowane Polkomtelem... Rosyjska bezpieka wejrzy w głąb programów Microsoftu... Reklamy idą do mediów cyfrowych... Rekordowa pula na projekty e-biznesu... Trudne rozmowy mobilno-kablowe... Niemcy występują przeciwko Facebookowi...

COMPUTERWORLD

Rozwiązywanie problemówWsparcie decyzji przy rozwiązywaniu problemów nieustrukturowanych wymaga zastosowania tzw. kreatywnych systemów podejmowania decyzji (CDSS).

http://p1.idg.pl/r/46cc1

Trudna rozmowa dostawców i CIOW debacie oksfordzkiej - podczas spotkania Klubu CIO - o wpływ kryzysu na poprawę relacji na rynku IT spierali się CIO polskich firm i prezesi najważniejszych podmiotów tego sektora.

http://p1.idg.pl/r/ae26b

10 technologii, które powinny już umrzeć (ale nie chcą)Każdego roku pojawiają się na rynku nowe rozwiązania technologiczne, które znacząco usprawniają jakąś dziedzinę naszego życia. Naturalne jest, że te nowinki wypierają stare technologie - okazuje się jednak, że niektóre ze znanych od lat produktów czy usług za nic w świecie nie chcą zniknąć, mimo iż ich następcy są teoretycznie znacznie lepsi. Przedstawiamy 10 z nich.

http://p1.idg.pl/r/be50d

TED: Jacek Utko zastanawia się, czy design może uratować gazetyPrezentujemy wystąpienie jedynego jak dotąd Polaka na prestiżowej konferencji TED. Jacek Utko, dyrektor artystyczny w wydawnictwie Bonnier Business Polska opowiada podczas swojego krótkiego wystąpienia o projektowaniu gazet.

http://p1.idg.pl/r/b8fef

RZECZPOSPOLITA

Rekordowa pula na projekty e-biznesuOstatecznie budżet jedynego w tym roku konkursu na popularne dotacje będzie bardzo wysoki i wyniesie 320 mln zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,505141_Rekordowa_pula_na_projekty_e_biznesu.html

Fundusze zainteresowane PolkomtelemTrzy międzynarodowe grupy funduszy private equity: Blackstone, Apax i Texas Pacific Group, są wśród inwestorów interesujących się kupnem akcji Polkomtelu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,505133_Fundusze_zainteresowane_Polkomtelem.html

Policja złapała złodziei sygnału telewizyjnegoW województwie lubelskim policja we współpracy z przedstawicielami platform cyfrowych Cyfrowy Polsat i Cyfra+ zlikwidowała na trzy nielegalne punkty rozsyłania sygnału telewizyjnego płatnych platform satelitarnych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,504943_Policja_zlapala_zlodziei_sygnalu_telewizyjnego_.html

Unia szuka haka na Google'aJoaquin Almunia, unijny komisarz ds. konkurencji zapowiedział, że zanalizuje działalność koncernu pod kątem naruszanie przepisów antymonopolowych na rynku wyszukiwarek.

http://www.rp.pl/artykul/9211,504927_Unia_szuka_haka_na_Google_a.html

GAZETA PRAWNA

Reklamy idą do mediów cyfrowychRosną wydatki reklamowe w internecie i w telewizjach. Trend się utrzyma - zapowiadają analitycy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/434687,reklamy_ida_do_mediow_cyfrowych.html

WYBORCZA.BIZ

Klaus Hartmann: Czuję się prezesem EryPolska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, nie ma w zarządzie nikogo, kto byłby wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,8099786,Klaus_Hartmann__Czuje_sie_prezesem_Ery.html

PULS BIZNESU

Rosyjska bezpieka wejrzy w głąb programów MicrosoftuPotentat rynku informatycznego, amerykański Microsoft zgodził się udostępnić kod źródłowy do swoich programów, w tym systemu operacyjnego Windows 7 i pakietu Office 2010 rosyjskiej Federalnej Służbie Bezpieczeństwa, następcy "słynnego" KGB.

http://www.pb.pl/a/2010/07/07/Rosyjska_bezpieka_wejrzy_w_glab_programow_Microsoftu

Konkurs na e-dotacje po liftingu30 lipca ruszy konkurs o unijne dofinansowanie na e-biznesy. Tym razem kolejek nie będzie - obiecują organizatorzy.

http://eurokasa.pb.pl/2159084,104597,konkurs-na-e-dotacje-po-liftingu?ref=col3

Talex informuje o zamówieniachZarząd Talex S.A. poinformował w komunikacie, że spółka uzyskała szereg kolejnych zamówień od Banku Zachodniego WBK.

http://www.pb.pl/a/2010/07/07/Talex_informuje_o_zamowieniach

Komputronik przesunął spłatęZarząd Komputronik SA poinformował w komunikacie, że zawarł z Karen SA aneks do umowy pożyczki z 2008 roku. Spłatę przesunięto.

http://www.pb.pl/a/2010/07/07/Komputronik_przesunal_splate

Niemcy występują przeciwko FacebookowiHamburski pełnomocnik ds. ochrony danych Johannes Caspar poinformował w środę o wdrożeniu procedury ukarania portalu społecznościowego Facebook grzywną za gromadzenie prywatnych informacji o ludziach bez zgody i wiedzy zainteresowanych.

http://www.pb.pl/a/2010/07/07/Niemcy_wystepuja_przeciwko_Facebookowi

PARKIET

Trudne rozmowy mobilno-kablowePomysł grupy z kablówką i siecią komórkową przyciągnął do Multimediów ciekawskich. O jego realizację łatwo nie będzie.

http://www.parkiet.com/artykul/946982_Trudne_rozmowy_mobilno_kablowe_.html

Comarch będzie notowany we FrankfurcieWalne zgromadzenie SoftM, niemieckiej spółki zależnej Comarchu, zdecydowało o zmianie nazwy na Comarch Software und Beratung. SoftM jest notowany na niemieckim parkiecie. Po zmianie nazwy w tabelach giełdowych pojawi się zatem Comarch.

http://www.parkiet.com/artykul/947074_Comarch_bedzie_notowany_we_Frankfurcie.html

Trwa wyprzedaż akcji InfinityPo 63 proc. zniżkach na wczorajszej debiutanckiej sesji trwa przecena na papierach Infinity, kierowanej przez Piotra Tymochowicza (największy akcjonariusz firmy).

http://www.parkiet.com/artykul/947055_Trwa_wyprzedaz_akcji_Infinity.html

NetWorld

Internet 100x szybszy i tańszyNaukowcy z MIT (Massachusetts Institute of Technology) opracowali technologię, dzięki której internet będzie pracował od 100 do 1000 razy szybciej, a użytkownicy będą w stanie stosunkowo tanim kosztem uzyskiwać szybki dostęp do danych przechowywanych w takiej sieci. Wszystko za sprawą specjalnych routerów optycznych zawiadujących ruchem pakietów przesyłanych przez internet.

http://p1.idg.pl/r/0705d

EMC inwestuje w przetwarzanie ustrukturyzowanych danychOfertę koncernu EMC uzupełnią rozwiązania z zakresu przetwarzania danych kalifornijskiej firmy Greenplum. Zdaniem analityków połączenie obu firm może radykalnie zmienić sytuację na rynku.

http://p1.idg.pl/r/148e5

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200