Czwartkowy Przegląd Prasy

Platforma Solorza ruszy z potrójną usługą... Cyfrowy Polsat przejmie dilerów Plusa... TP może przejąć ATM Systemy Informatyczne... UE przedstawia zarzuty przeciwko fuzji Oracle-Sun... Asseco Poland w TOP 5 europejskich producentów oprogramowania... Nie będzie telewizji cyfrowej dla wszystkich w 2013 roku... Play znów rozpoczyna wojnę na ceny połączeń komórkowych...

COMPUTERWORLD

Gartner: zaczyna się bitwa o kontrolę nad infrastrukturą IT

Cloud computing, green IT, wirtualizacja i włączenie serwisów społecznościowych w nurt korporacyjny, to prognozowane główne ścieżki rozwoju infrastruktury IT w najbliższych latach. Jak wpłyną na rolę działów IT w firmach i ich relacje z użytkownikami?

http://p1.idg.pl/r/1f7c2

UE przedstawia zarzuty przeciwko fuzji Oracle-Sun

Komisja Europejska stwierdziła, że planowane połączenie obu firm może zagrozić konkurencyjności na rynku baz danych. Oracle oferuje własną, komercyjną bazę, a Sun rozwija - w modelu open source - MySQL.

http://p1.idg.pl/r/4b8a9

Asseco Poland w TOP 5 europejskich producentów oprogramowania

Spółka kierowana przez Adama Górala znalazła się na piątym miejscu Truffle 100 - zestawienia największych firm software'owych w Europie. Asseco Poland jako jedyne reprezentuje nasz kraj w rankingu.

http://p1.idg.pl/r/64187

RZECZPOSPOLITA

Cyfrowa rewolucja wstrzymana

Szanse, że w 2013 roku wszyscy Polacy będą mogli odbierać cyfrową telewizję, maleją. Marazm decyzyjny w TVP opóźnia budowę niezbędnej i kosztownej infrastruktury. Nadawcy i UKE nie chcą dłużej czekać.

http://www.rp.pl/artykul/390775_Cyfrowa_rewolucja__wstrzymana.html

Cyfrowy Polsat przejmie dilerów Plusa

Platforma satelitarna kupi spółkę prowadzącą 200 sklepów mPunkt - jednego z dilerów Polkomtelu, operatora sieci Plus.

http://www.rp.pl/artykul/9211,390790_Cyfrowy_Polsat_przejmie_dilerow_Plusa.html

TP SA może przejąć ATM Systemy Informatyczne

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie przez Telekomunikację Polską spółki ATM Systemy Informatyczne.

http://www.rp.pl/artykul/9211,390204_TPSA_moze_przejac_ATM_Systemy_Informatyczne.html

GAZETA PRAWNA

Play znów rozpoczyna wojnę na ceny połączeń komórkowych

P4, operator sieci komórkowej Play, rozpętał kolejną w tym roku wojnę cenową. Tym razem dotyczy ona cen rozmów dla abonentów i klientów usług typu mix.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/369853,play_znow_rozpoczyna_wojne_na_ceny_polaczen_komorkowych.html

PULS BIZNESU

Platforma Solorza ruszy z potrójną usługą

Cyfrowy Polsat kupił mPunkt, by nauczyć się sprzedawać usługi telekomunikacyjne i wejść z internetem.

http://www.pb.pl/2/a/2009/11/12/Platforma_Solorza_ruszy_z_potrojna_usluga

ŻYCIE WARSZAWY

Darmowy wpis za dwanaście tysięcy

Chcieli bezpłatnie promować swoje firmy, będą płacili ponad 4 tys. zł rocznie. Kuria praska ostrzega przedsiębiorców przed portalem, który wykorzystuje ich łatwowierność.

http://www.zw.com.pl/artykul/1,419028_Darmowy_wpis_za_dwanascie_tysiecy.html

ITPartner

Czy polskie firmy IT są w stanie eksportować?

Polskie firmy ICT z sektora MSP cierpią na niską innowacyjność i brak oferty eksportowej. Współdziałanie w ramach klastrów informatycznych może nauczyć je współpracymiędzy sobą i z firmami zagranicznymi.

http://p1.idg.pl/r/793fe

MSPStandard

Nadchodzi nowy Exchange

Wśród funkcjonalności Exchange 2010 znajdzie się możliwość rozdzielenia użytkowników między lokalny system a usługę Microsoft Exchange Online.

http://www.mspstandard.pl/artykuly/352190/Nadchodzi.nowy.Exchange.html

NetWorld

Juniper zapowiada nowe otwarcie

Juniper ogłosił z wielką pompą pod koniec października br. nową strategię "The New Network", prezentując jednocześnie wiele nowych rozwiązań sprzętowych i programistycznych. Firma wybrała na miejsce tego wydarzenia, które zbiegło się z 40. rocznicą powstania internetu, nowojorską giełdę. Jest to od 1996 r., momentu założenia firmy, najważniejsze wydarzenie w jej historii.

http://p1.idg.pl/r/8597c

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200