Czwartkowy Przegląd Prasy

Prokuratorzy wkroczyli do siedziby TP SA... TDC sprzedaje akcje Polkomtelu... Bill Gates zakłada kolejną spółkę... Projekt jednego okienka w Sejmie... Wyniki finansowe Telekomunikacji Polskiej bez fajerwerków... Zatrzymano oszusta, który okradał klientów portalu aukcyjnego...

COMPUTERWORLD

Bill Gates zakłada kolejną, trzecią już spółkę

Bill Gates jest zafascynowany rozwojem nowoczesnych technologii - nie tylko IT. Po odejściu z Microsoftu założył spółkę, której nadrzędnym zadaniem ma być wspieranie innowacyjnych projektów technicznych.

http://p1.idg.pl/r/1dc67

CEO

Mokra robota. Dane z firm wyciekają za sprawą pracowników

Firma Cisco przedstawiła badanie zrealizowane przez InsightExpress, z którego wynika, jak uniwersalnym problemem jest wyciek firmowych danych na skutek błędów pracowników.

http://p1.idg.pl/r/00792

RZECZPOSPOLITA

Nalot na Telekomunikację

Prokuratorzy i unijni urzędnicy wkroczyli do siedziby Telekomunikacji Polskiej. Podejrzewają operatora o stworzenie sztucznej konkurencji na rynku usług internetowych. Skopiowano komputerowe dyski pracowników firmy i zabezpieczono dokumenty.

http://www.rp.pl/artykul/2,212195_Nalot_na_Telekomunikacje.html

TDC sprzedaje akcje Polkomtelu

Udziałowcy plus gsm po dwóch latach sporu uzgodnili sprzedaż akcji. Vodafone odblokował transakcję, ale wycenia to spółkę "tylko" na 13 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/19417,212214_TDC_sprzedaje_akcje_Polkomtelu.html

Jedno okienko dla przedsiębiorców

Niewykluczone, że niedługo do utworzenia firmy wystarczy jeden wniosek. Takie są przynajmniej założenia projektu zmian w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Wczoraj pracował nad nim Sejm.

http://www.rp.pl/artykul/4,212144_Jedno_okienko_dla_przedsiebiorcow.html

GAZETA WYBORCZA

Takie rzeczy tylko w Erze

Jak to możliwe, że klient sieci Era, który zrezygnował z usług internetowych, dostał rachunki na kwotę ponad 50 tys. zł? Tę zagadkę stara się rozwikłać prokuratura, a operator twierdzi, że to wina... nowoczesnych telefonów.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5859354,Takie_rzeczy_tylko_w_Erze.html

TP rośnie stabilnie

Bez fajerwerków, ale i bez problemów - tak władze Grupy TP mówią o wynikach za III kwartał.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5863855,TP_rosnie_stabilnie.html

PULS BIZNESU

Zatrzymano oszusta, który okradał klientów portalu aukcyjnego

Policjanci z Pabianic zatrzymali oszusta, który typował swoje przyszłe ofiary spośród osób sprzedających wartościowe przedmioty na aukcjach internetowych. Mężczyzna podawał się m.in. za policjanta lub prokuratora.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=34a532e2-45bd-4ff5-91ce-1e299c1fb2d5

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200