Czwartkowy Przegląd Prasy

Tele2 traci klientów... Wikipedia na papierze... Batalia o kształt cyfrowej telewizji... Fundusze dla innowacyjnych przedsiębiorców... Internetowe konto obniża koszty działania firmy... Wrocław walczy o superinstytut... Microsoft połączy komputer z komórką...

COMPUTERWORLD

Brakuje fascynacjiCoraz mniejsza liczba młodzieży w Polsce i Europie zainteresowana jest studiami technicznymi. Z czego to wynika? Jak można temu zaradzić?

http://p1.idg.pl/r/7d2b6

RZECZPOSPOLITA

Nadawcy kontra UKEBatalia o kształt cyfrowej telewizji wchodzi w decydującą fazę. Gra idzie o wpływy z reklam. Aby położyć na nich rękę, stacje są gotowe wyłożyć kilkaset mln zł.

http://rp.pl/artykul/125001.html

GAZETA PRAWNA

Jakie fundusze europejskie mogą dostać innowacyjni przedsiębiorcyPrzedsiębiorcy już od 12 maja będą mogli składać wnioski o dofinansowanie projektów z programu Innowacyjna Gospodarka w ramach perspektywy 2007-2013. Ruszają bowiem trzy działania, z których przedsiębiorcy w sumie będą mogli pozyskać ponad 2,6 mld euro. Co przedsiębiorcy będą mogli zrobić przy udziale tych pieniędzy?

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/15075,jakie_fundusze_europejskie_moga_dostac_innowacyjni_przedsiebiorcy.html

Tele2 traci klientówZ usług firmy w ciągu jednego roku zrezygnowało aż 170 tys. abonentów telefonii stacjonarnej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/15073,tele2_traci_klientow.html

W sieci można pożyczać pieniądze, nie podpisując umowyW internecie można pożyczać pieniądze, nie podpisując żadnych dokumentów. Wszystko dlatego, że serwisy social lending umożliwiają zawieranie pojedynczych umów pożyczki pomiędzy jednym inwestorem i pożyczkobiorcą jedynie na sumę 500 zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14984,w_sieci_mozna_pozyczac_pieniadze_nie_podpisujac_umowy.html

Banki nie wysyłają mejli z prośbą o hasłoBanki nie podają w mejlach linków bezpośrednio do strony logowania do konta internetowego.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14981,banki_nie_wysylaja_mejli_z_prosba_o_haslo.html

Internetowe konto obniża koszty działania firmyPrzedsiębiorca nie ma zwykle czasu, aby stać w kolejce w banku. Do załatwiania spraw firmy potrzebuje więc konta z szybkim dostępem i najlepiej bezpłatnego.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14980,internetowe_konto_obniza_koszty_dzialania_firmy.html

GAZETA WYBORCZA

Wrocław walczy o superinstytutDwudziestu b. ministrów w rządach III RP apelują o wsparcie rządu dla Wrocławia, który stara się o siedzibę Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75478,5150029.html

Microsoft połączy komputer z komórkąNowa technologia Microsoftu ma pozwolić, aby użytkownik miał dostęp do wszystkich swoich zdjęć, dokumentów i innych danych niezależnie od tego, gdzie się znajduje i jakie urządzenie ma akurat pod ręką

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5150054.html

GAZETA.PL

Wikipedia na papierzeNajsłynniejsza internetowa encyklopedia zostanie wydana jako... książka. To pomysł wydawnictwa Random House należącego do niemieckiego koncernu Bertelsmann.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5150056.html

KGHM: - Chcemy Polkomtela, sprzedajemy DialogNowy prezes KGHM Polska Miedź Mirosław Krutin nie chce, by jego spółka pozbywała się akcji operatora telefonii komórkowej, spółki Polkomtel.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5150045.html


TOP 200