Czwartkowy Przegląd Prasy

myAvon goni mBank Mobile... Exatel chce rzucić wyzwanie TP SA... Grupa Aster: wirtualny operator na święta... ATM: płatności przez komórkę i filmy na żądanie... eCard: sukces na kredyt... Policja ma nowe możliwości w walce z fałszerzami i pedofilami w Sieci... "Armagedon" dla Xbox 360... Awatar jak e-mail czy komórka?... Polska firma stworzyła system mający zrewolucjonizować wydawanie pieniędzy na badania naukowe... Dziesięć najważniejszych produktów IT ostatnich 40 lat...

RZECZPOSPOLITA

Exatel chce rzucić wyzwanie TP SA

Kilkaset tysięcy użytkowników telefonii i Internetu w trzy lata. Exatel ma ambitne plany. Nie wiadomo jednak czy zaakceptuje je Ministerstwo Skarbu Państwa.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070712/ekonomia/ekonomia_a_1.html

myAvon goni mBank

W sieci myAvon dzwoni 42 tys. kart telefonicznych, w mBanku - 45 tys. Bank pracował na ten wynik ponad pół roku, dystrybutorowi kosmetyków wystarczył miesiąc. Z tym że Avon rozdał karty telefoniczne wszystkim tzw. aktywnym konsultantkom, tzn. takim, które składają miesięczne zamówienia na kosmetyki o wartości minimum 250 zł.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070712/ekonomia/ekonomia_a_14.html

"Armagedon" dla Xbox 360

Walka na rynku konsoli do gier wkracza w kolejny obszar. Dzięki podpisanej we wtorek umowie użytkownicy serwisu Xbox Live firmy Microsoft będą mogli ściągać z Internetu filmy wyprodukowane przez koncern Walta Disneya.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070712/ekonomia/ekonomia_a_7.html

COMPUTERWORLD

Dziesięć najważniejszych produktów IT ostatnich 40 lat

Czterdzieści lat tygodnika Computerworld na świecie. Tysiące produktów IT. Większość z nich przeminęła bez echa. Niektóre miały wpływ na nasze życie, pracę, bądź zainteresowanie IT, ale stały się zaledwie miłym wspomnieniem. Tylko nieliczne naprawdę miały decydujący wpływ na kształt dzisiejszej informatyki. Przypominamy 10 produktów, które zmieniły świat.

http://p1.idg.pl/r/28ead

GAZETA PRAWNA

Grupa Aster: wirtualny operator na święta

Do końca wakacji Grupa Aster planuje podpisanie umowy z operatorem komórkowym, która umożliwi mu wejście na rynek wirtualnych operatorów komórkowych.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2004.81.0.39.5.3.0.1.htm

Policja: nowe możliwości w walce z fałszerzami i pedofilami w Sieci

Policjanci będą mogli udawać w internecie nie tylko nieletnich, by walczyć z pedofilami. Będą też mogli kupować nielegalne towary od przestępców. W kilkunastu jednostkach policji działają już specjalne zespoły do walki z przestępstwami popełnianymi w sieci. Nowe możliwości dają stróżom prawa zmienione przepisy ustawy o policji. Pozwolą one funkcjonariuszom na stosowanie tzw. prowokacji policyjnej.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2004.81.0.39.6.1.0.1.htm

ATM będzie oferować płatności przez komórkę i filmy na żądanie

Prawie 157 mln zł na inwestycje chce uzyskać z emisji ponad 1,2 mln nowych akcji serii H ATM, notowana na giełdzie spółka teleinformatyczna.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2004.81.0.39.8.1.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Moje komputerowe lego

Wirtualna tożsamość za kilka lat może się stać koniecznością jak posiadanie adresu e-mailowego i telefonu komórkowego. Chcielibyśmy, żeby wszyscy ludzie mieli swoje awatary - mówi "Gazecie" Philip Rosedale, który stworzył w internecie trójwymiarowy świat Second Life.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4307433.html

PULS BIZNESU

Nauka pod obserwacją

Jak ocenić efektywność finansowania badań naukowych? Można czekać, aż się zakończą, ale jeśli do zamierzonych rezultatów nie doprowadzą, to pieniędzy się nie odzyska. Warto więc na początku wiedzieć, czy zespół naukowy rokuje nadzieje na osiągnięcie celu, czy tylko "przemieli" pieniądze. Opracowaniem systemu mogącego pomóc w takiej ocenie chwali się Medical Science International.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=96abf9ab-14d5-4220-a85c-cb9e8ca99394&date=2007-07-12 (dostęp płatny)

eCard: sukces na kredyt

Zarząd spółki nie traci dobrego nastroju. Inwestorzy też, choć powinni być bardziej krytyczni

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=7571c867-6b4c-409b-85c2-c271e01ae500&date=2007-07-12 (dostęp płatny)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200