Czwartkowy Przegląd Prasy

Roaming dla Euroludów... UKE ponownie ukarał największego operatora... ComArch zbuduje system e-PUAP... Videocon: najpierw zwolnienia... Dane sądowe w Internecie... Nowe technologie integrują infrastrukturę firm logistycznych... Sage Symfonia wzmacnia swoją pozycję w Polsce... Zalety technologii radiowej... Zróbmy film w Internecie... Ostatnie dni AllofMP3.com?...

RZECZPOSPOLITA

Tańsze wyjazdy z komórką

Parlament Europejski przyjął rozporządzenie określające maksymalną stawkę 0,49 euro netto za minutę połączenia, jakie wykonuje abonent podczas pobytu zagranicznego w którymkolwiek z krajów Unii Europejskiej.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070524/ekonomia/ekonomia_a_2.html

Rozstrzygnięto pierwszy tegoroczny przetarg IT

Krakowski ComArch został zwycięzcą przetargu na wykonanie Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (e-PUAP) - podał resort spraw wewnętrznych na swej witrynie internetowej.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070524/ekonomia/ekonomia_a_9.html

Videocon: najpierw zwolnienia

Przedstawiciele indyjskiego koncernu, który ogłosił we wtorek, że zamierza zainwestować w Polsce do 20 mld zł w produkcję telewizorów LCD, wczoraj rozmawiali ze związkowcami o warunkach... zwolnienia prawie tysiąca pracowników fabryki kineskopów w Piasecznie. Videocon jest jej właścicielem od kilku lat.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070524/ekonomia/ekonomia_a_14.html

Zarząd Telekomunikacji Polskiej zapłaci kary z własnych kieszeni

Najprawdopodobniej blisko 200 tys. zł kary będzie musiał zapłacić prezes Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki za utrudnianie współpracy z konkurentami.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070524/ekonomia/ekonomia_a_15.html

Nieważny wybór prezesa może sparaliżować rynek

Sprzeczne z prawem powołanie prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej może spowodować rynkowy pat - niewykluczone, że trzeba będzie cofać decyzje wykonywane już przez operatorów. Prezes Streżyńska przyznaje, że premier rozważał jej ponowne powołanie.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070524/prawo/prawo_a_1.html

Sądom nie wolno publikować całych wokand w Internecie

Generalny inspektor ochrony danych osobowych kwestionuje zamieszczanie w Internecie pełnych wokand sądowych, które zawierają m.in dane stron postępowania. Aby było to legalne, potrzebna jest nowelizacja przepisów.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070524/prawo/prawo_a_2.html

W Internecie można podać godzinę, ale nie nazwiska

Sądy mają wątpliwości, czy publikacja w Internecie danych osobowych uczestników postępowania sądowego jest zgodna z prawem. Ministerstwo Sprawiedliwości nie przewiduje jednak nowelizacji przepisów.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070524/prawo/prawo_a_4.html

GAZETA PRAWNA

Jakie są zalety technologii radiowej?

Podstawową zaletą RFID (Radio Frequency Identification), czyli rozwiązań do zdalnej identyfikacji, jest ich uniwersalność.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1970.81.0.40.9.3.0.1.htm

Nowe technologie integrują infrastrukturę firm logistycznych

Technologie informatyczne pozwalają na redukcję kosztów i pomyłek, skracają czas pracy i umożliwiają integrację całej infrastruktury w spójnie działający system logistyczny.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1970.81.0.39.9.1.0.1.htm

Sage Symfonia wzmacnia swoją pozycję w Polsce

Sage Symfonia wzmacnia swoją pozycję na rynku oprogramowania wspomagającego zarządzanie. Korporacja Sage Group zapowiada zwiększenie zaangażowania w Polsce.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1970.81.0.39.9.2.0.1.htm

ŻYCIE WARSZAWY

Posłowie popierają telepracowników

Wszystkie kluby poselskie opowiedziały się wczoraj za wprowadzeniem do kodeksu pracy uregulowań dotyczących telepracy.

http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?place=Lead04&&news_cat_id=19&news_id=159135&layout=1&forum_id=35113&page=text

GAZETA WYBORCZA

Roaming dla Euroludów

Koniec z horrendalnymi opłatami za rozmowy komórkowe za granicą - Unia Europejska ujęła się za swoimi obywatelami i rozbiła zmowę operatorów.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4167477.html

Zróbmy film w Internecie

W Polsce powstaje pierwsze wirtualne studio filmowe. Tak jak internetowe serwisy społecznościowe umożliwi zupełnie nowy sposób pracy nad filmem - w zespołach ale bez dyktatorów, za to z udziałem publiczności.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4128325.html

Provident będzie czwartym bankiem sprzedającym kredyty w sieci

Bankowy bój o kredyty przenosi się do sieci. Już w trzech bankach można pożyczyć pieniądze przez internet. Teraz na rynek kredytów online wchodzi kolejny gracz, brytyjski Provident.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4166119.html

Tańszy roaming, ale nie dla wszystkich w te wakacje

Miażdżącą większością głosów i bez żadnych poprawek europarlament przyjął wczoraj unijne rozporządzenie, które doprowadzi do obniżenia cen roamingu. Rozmowy komórkowe za granicą będą na pewno dużo tańsze - ale nie dla wszystkich już w te wakacje.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4166324.html

Ostatnie dni AllofMP3.com?

Brytyjska policja zatrzymała człowieka, który sprzedawał kupony, za które można było kupować piosenki w e-sklepie AllofMP3.com. To kolejna odsłona wojny branży muzycznej z rosyjskim serwisem.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4166298.html

Reding: Szantaż telekomów nie przejdzie

Europarlament przyjmuje dziś bezprecedensowe rozporządzenie w sprawie roamingu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4153768.html

Poznań: masowe piractwo w akademikach

Funkcjonariusze w cywilu zatrzymali o świcie sześciu studentów Politechniki Poznańskiej. Powód? Piractwo komputerowe na niespotykaną skalę.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4156894.html

Elektroniczne oznaczanie ulic Tokio

W wiecznie zaskakującej japońskiej metropolii odbywa się właśnie eksperyment, który ma szansę odmienić Tokio. Chodzi o Projekt Tokijskiej Wszechobecnej Sieci Komputerowej, która ma pomóc orientować się w skomplikowanej przestrzeni miasta, w którym ulice nie mają nazw.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4155834.html

PULS BIZNESU

Bmp AG liczy na głód inwestorów

Niemiecki fundusz private equi-ty uplasuje na warszawskiej giełdzie firmę marketingu internetowego K2 oraz spółkę córkę fundusz bmp Media Investors. Myśli też o wysłaniu na GPW biotechnologicznego Revotaru.

http://www.pb.pl/Issue.aspx?id=93051661-2f2f-4b9b-baf5-1441d185f218&date=2007-05-24

(dostęp płatny)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200