Czwartkowy Przegląd Prasy

Telekomunikacja Polska przestanie istnieć... na razie w sprawie opłat za neostradę broni jej unijna Komisja. Koniec z fuzjami na rynku IT... Onet+Orange czyli darmowe rozmowy przez komórki... Unia Europejska o roamingu: ma być tańszy!... ERP pomaga zarządzać firmą... Wizztravel.pl: tanie połączenia... Roboty dostaną prawa obywatelskie?...

RZECZPOSPOLITA

Darmowe rozmowy przez komórki

W najbliższych miesiącach operator Orange i portal Onet.pl zaoferują rozmowy przez komórkę w Internecie. Dzięki mariażowi usługa będzie tania albo wręcz bezpłatna.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070315/ekonomia/ekonomia_a_2.html

Komisja Europejska broni stanowiska TP

Komisja podtrzymała swoje zastrzeżenia do klasyfikacji przez Urząd Komunikacji Elektronicznej usługi utrzymania łącza telekomunikacyjnego.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070315/ekonomia/ekonomia_a_45.html

Wizztravel.pl: tanie połączenia

Portal turystyczny Wizztravel.pl oferujący m.in. wycieczki, bilety lotnicze, a także książki uruchamia nową usługę - tanie połączenia telefoniczne.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070315/ekonomia/ekonomia_a_59.html

GAZETA PRAWNA

Komisja walczy o obniżkę cen rozmów

Komisja Europejska chce, by przed lipcem uchwalono prawo, które zmusi operatorów komórkowych do obniżenia nawet o 60 proc. cen zagranicznych rozmów z komórek.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1923.81.3.2.6.2.0.1.htm

Informatyczni giganci będą wykupywać rynkowe maluchy

Fuzja z Emaksem, zatwierdzona przez akcjonariuszy ComputerLandu, jest jednym z ostatnich spektakularnych przejęć na polskim rynku IT.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1923.81.711.2.7.1.0.1.htm

Wdrożenia systemów informatycznych

Coraz więcej firm wdraża systemy ERP do wspomagania zarządzania. Rynek ten urósł w 2006 roku o 16,5 proc. Rośnie zapotrzebowanie na wyspecjalizowane moduły i systemy branżowe.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1923.81.788.2.9.1.0.1.htm

DZIENNIK

Wielkie zmiany w telefonii

Telekomunikacja Polska przestanie istnieć. Centertel też. Zamiast nich w siłę urośnie Orange, który wchłonie obie te firmy. Oto nowa strategia rozwoju TP SA, która w ten sposób chce dobrze kojarzyć się ludziom i oszczędzić miliony złotych.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=97&ShowArticleId=35417

GAZETA.PL

Nowe przepisy: Roboty dostaną prawa obywatelskie?

Czy roboty będą miały prawa własności i prawo głosu? To już niekoniecznie science fiction. Po prawach człowieka rządy państw rozwiniętych mają zamiar zabrać się za prawa rozumnych maszyn. - Pierwszą obcą formą inteligencji, z którą spotkają się ludzie będą roboty - zapowiadają naukowcy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3987192.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200