Czcionki na twoją stronę - 5 sprawdzonych źródeł

Nie każdego stać na unikalne czcionki. Licencje są drogie, co sprawia, że często nie możemy kupić płatnej wersji - wówczas znacznie obniżylibyśmy zysk z projektu. Na szczęście jest całe mnóstwo darmowych czcionek, które możemy wykorzystać. Sprawdź, gdzie znajdziesz najlepsze.

Czcionki w sieci? Sprawdź Google Fonts / Fot. Materiały własne

Czcionki w sieci? Sprawdź Google Fonts / Fot. Materiały własne

Czcionki są dostępne w wielu miejscach w sieci. Wymieniamy kilka świetnych źródeł, które warto wziąć pod uwagę.

Pierwszym jest Behance. W tym miejscu wielu utalentowanych designerów prezentuje swoje twórcze popisy i prace. Niektórzy zamieszczają tutaj również swoje portfolio, a inni szukają inspiracji. Nie brakuje też darmowych zasobów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce "free fonts" (czyli "darmowe czcionki") i Behance wyświetli spore zbiory ciekawych, często unikalnych czcionek. Na pewno znajdziesz coś, co wzbudzi zainteresowanie twoje czy klienta.

Zobacz: Windows 11

Behance to także dobre miejsce do eksploracji. Jeśli pracujesz nad logo, bannerami, reklamami lub innymi projektami graficznymi, na pewno znajdziesz wiele cennych inspiracji, a także kontaktów. Świetne miejsce dla designera - nie tylko w kontekście czcionek.

Fontspace to kolejne źródło, które chcemy polecić. To katalog czcionek - ma ich ponad 75 000. Na pewno znajdziesz tutaj coś, co spotka się z twoim zainteresowaniem.

Domyślnie Fontspace wyświetla wszystkie czcionki, ale możesz stosować odpowiednie filtry. Dzięki temu łatwo wyświetlisz np. tylko te, które są darmowe, ale przy tym dozwolone do komercyjnego użytku.

Czcionki w sieci to przede wszystkim Google Fonts

Ponad 1300 różnych rodzin czcionek - tyle oferuje serwis Google Fonts. To gigantyczna kolekcja fontów gotowych do użycia. Możemy w dodatku zawęzić wyszukiwanie według kategorii, języka, popularności, czy też innych atrybutów.

Google Fonts oferuje wygodne podglądy czcionek, a także możliwość wpisywania dowolnego tekstu - tak, aby zobaczyć efekt przed pobraniem i zainstalowaniem samej czcionki na komputerze.

Gotowe czcionki możemy - no właśnie - pobrać na komputer, albo osadzić na swojej stronie internetowej. W tym celu wystarczy skopiować odpowiedni kod.

Fonts.com to kolejne z polecanych źródeł. Oferuje dużą różnorodność, a przy tym świetnie współpracuje z aplikacją desktopową SkyFonts, która pozwala na wygodne przeglądanie i pobieranie czcionek.

Na koniec polecamy jeszcze bezpłatną kolekcję oferowaną przez FontBundles. W serwisie znajdziemy setki bezpłatnych czcionek, które warto potestować. Następnie możemy ich używać, ale wcześniej będziemy musieli założyć konto w serwisie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200