Czarne chmury nad SCO

Uwikłana w procesy z IBM i Novellem firma w zakończonym 30 kwietnia kwartale odnotowała zaskakująco słabe wyniki finansowe. Przychody SCO Group wyniosły 10,1 mln USD i były o ponad 50% niższe niż w II kw. finansowym ubiegłego roku.

Przyczyną było drastyczne obniżenie przychodów firmy z programu licencyjnego uruchomionego w 2003 r. W II kwartale SCO uzyskała z niego zaledwie 11 tys. USD, co oznacza, aż 99% spadek wobec tego samego okresu 2003 r. (8,25 mln USD). Wtedy jednakże SCO zawarła umowy z Microsoftem i firmą Sun Microsystems. Obecnie widać jak trudno jest SCO przekonać przedsiębiorstwa do wnoszenia opłat za użytkowanie Linuxa. W minionym kwartale firma ponisła stratę netto w wysokości 9,4 mld USD.

"Nasi potencjalni klienci zwlekają z decyzją za względu na informacje rozpowszechniane m.in. przez IBM, dotyczące praw własności do kodu źródłowego Unixa i stanu prawnego Linuxa" – przyznał Bert Young, dyrektor finansowy SCO Group.

Zobacz również:

  • Ta inicjatywa ma ułatwić firmom zadanie wdrażania systemów AI
  • Zmiany u największych sprzedawców Apple w Polsce

Przychody SCO Group za dwa pierwsze kwartały br. wyniosły 21,5 mln USD wobec 34,9 mln USD w tego samego okresu rok wcześniej. Darl McBride, szef firmy, nie podał prognoz finansowych na III kw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200