Cyfryzacja biur z chmurą IBM

IBM oraz IU Technology poinformowały o udostępnieniu rozwiązania Digi Office w chmurze IBM Cloud, do kompleksowej automatyzacji procesów biznesowych w biurach. Ma ono pomóc firmom w procesie wychodzenia z pandemii i powrotu do pracy biurowej.

Rozwiązania Digi Office w chmurze IBM Cloud mają pomóc w zachowaniu dystansu społecznego pracowników powracających ze środowisk domowych do biur. Dzięki automatyzacji procesów, takich jak wirtualna recepcja, planowanie układu i przestrzeni biurowej oraz zarządzanie interaktywnymi info kioskami w IBM Cloud, Digi Office może pomóc w funkcjonowaniu biura przy znacznym ograniczeniu kontaktów fizycznych i zachowaniu dystansu społecznego.

Jak wynika z niedawno przeprowadzonego badania przez Pracuj.pl „Rok nowej normalności”, ponad połowa pracowników w Polsce jest skłonna wrócić do pracy biurowej, gdy tylko sytuacja na to pozwoli. Aby stworzyć bezpieczne warunki pracy w środowisku biurowym, firmy będą musiały polegać na nowych rozwiązaniach cyfrowych, które pomogą ograniczyć interakcje między pracownikami i gośćmi. Dzięki takim funkcjom jak zarządzanie zajętością biurek w czasie rzeczywistym zgodnie ze standardami obowiązującymi w trakcie trwania COVID-19 oraz ograniczenia liczby osób w recepcji i przy biurkach, Digi Office może przynieść wyjątkowe korzyści w zarządzaniu biurem w pandemii. Dane gromadzone w chmurze IBM Cloud pozwalają na przykład prognozować zajętość biurek i zapotrzebowanie na powierzchnię biurową lub ustalać proporcje pomiędzy pracą w domu i biurze. Dzięki kodom QR, pracownik lub gość może z łatwością autoryzować swoje przybycie, zaparkować samochód i uzyskać dostęp do wind i bramek.

Zobacz również:

  • Technologia AI zyskała nowego sprzymierzeńca

„Wspólnie z IBM pomagamy firmom dobrze przygotować się do prowadzenia biznesu w nowej normalności przy wsparciu IBM Cloud. Korzystając z bezpiecznych rozwiązań chmurowych, możemy pomóc firmom efektywnie zarządzać powrotem do biur, w sposób, który usprawnia ich działalność biznesową, a jednocześnie zapewnia łatwiejsze i bezpieczniejsze środowisko pracy” – mówi Krzysztof Świątczak, prezes zarządu IU Technology.

„W pandemii firmy musiały w ciągu kilku miesięcy zrealizować długoterminowy plan transformacji cyfrowej, aby dostosować się do warunków pracy zdalnej w modelu hybrydowym. Teraz, gdy firmy wracają do biur, nadal istnieje potrzeba szybkiego wdrożenia narzędzi cyfrowych, które pomogą

w transformacji tradycyjnego miejsca pracy i uwzględnią nowe wytyczne dotyczące utrzymania dystansu społecznego i bezpieczeństwa. Wspólnie z IU Technology i przy wykorzystaniu możliwości chmury hybrydowej IBM, możemy pomóc firmom w przyjmowaniu pracowników do biur" – mówi Marcin Klabiński, IBM Cloud Platform Leader, Poland & Baltics.

Digi Office jest rozwiązaniem kompleksowym, które automatyzuje szereg procesów cyfrowej transformacji w przestrzeni biurowej. Umożliwia zarządzanie wszystkimi procesami z jednego pulpitu nawigacyjnego, zgodnie z uprawnieniami dla poszczególnych użytkowników. Skalowalność tego rozwiązania umożliwia płynne przejście od programu pilotażowego dla 100 biurek do docelowej obsługi kilku tysięcy biurek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200