Cyfrowy portfel Calibra ma nową nazwę

Facebook zapowiedział to już w zeszłym rok, ale ogłosił dopiero teraz oficjalnie, że zmienia nazwę swojego cyfrowego portfela, w którym użytkownicy mogą przechowywać jego firmową kryptowalutę Libra. Tym samym miejsce Calibry – po tak brzmiała nazwa starego cyfrowego portfela – zajął portfel noszący nazwę Novi.

Nowa nazwa jest zlepkiem dwóch łacińskich słów: Novos i Via. Jak nietrudno się domyślić, słowo Novos oznacza „nowe”, a Via do droga. Nowy – a właściwie stary, tylko noszący inną nazwę – portfel Novi jest własnością zależnej od Facebooka firmy Novi Financial.

Zasada działania portfela pozostała taka sama. Użytkownik umieszcza w nim swoje pieniądze, które są zamieniane na cyfrową walutę Libra. Dodajesz pieniądze do portfela, następnie zamieniasz je na cyfrową walutę Libra. Portfelem można zarządzać za pomocą autonomicznej aplikacji lub za pośrednictwem jednej z oferowanych przez Facebook usługi, takiej jak np. Messenager czy Whatsapp.

Zobacz również:

Warto przypomnieć iż kryptowaluta Libra została zaprojektowana przez zespół, na czele którego stał od samego początku David Marcus, jeden z dyrektorów Facebooka. Cyfrowy portfel Novi jest również dziełem tego zespołu.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200