Cyfrowy koczownik II

Firma Creative Labs wprowadza na rynek nowy odtwarzacz plików audio Nomad IIc.

Firma Creative Labs wprowadza na rynek nowy odtwarzacz plików audio Nomad IIc.

Firma Creative Labs wprowadziła do sprzedaży nowy cyfrowy odtwarzacz plików audio - Nomad IIc. Obsługujący wszystkie najpopularniejsze formaty cyfrowego zapisu dźwięku (m.in. MP3, WMA i WAV) odtwarzacz wyposażony jest w 32 MB pamięci RAM. Jej rozbudowę umożliwia gniazdo Smart Media.

Według zapewnień producenta Nomad IIc jest wyjątkowo odporny na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Dzieje się tak dlatego, że urządzenie jest pozbawione jakichkolwiek ruchomych elementów. Dodatkowo zwarta budowa pozwala uniknięcie zakłóceń spowodowanych wstrząsami podczas pracy .

Do komunikowania się z komputerem Nomad IIc wykorzystuje złącze USB. Odtwarzacz posiada duży i czytelny podświetlany wyświetlacz LCD. Urządzenie może pełnić funkcję cyfrowego dyktafonu. 32 MB RAM pozwalają na zapisanie do 2 godzin rozmów. Nomad IIc dostarczany jest z oprogramowaniem PlayCenter2, które umożliwia użytkownikom: zarządzanie, dostęp, ładowanie i pobieranie nagrań z i do odtwarzacza. Korzystając z PlayCenter2 można również dokonać konwersji płyt CD na pliki MP3 i skompilować z nich składanki według własnych upodobań.

Cena urządzenia na rynku polskim została ustalona na ok. 149 USD netto. Produkt znajdzie się w dystrybucji pod koniec maja br.

Więcej informacji: www.creative.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200