Cyfrówka od Cronosa

Media-Tech zaprezentował kolejny model aparatu cyfrowego. Cronos MT415 jest wyposażony w japońską matrycę CCD o rozdzielczości 3,2-megapiksela.

Urządzenie pozwala na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości do 2048 x 1536 punktów. Wbudowany teleskopowy obiektyw umożliwia 3-krotne optyczne zbliżenie oraz dodatkowo 2-krotne zbliżenie w 10 krokach. Możliwe jest również wykonywanie zdjęć makro z odległości już od 10 cm. nie ma wbudowanej pamięci, jednak w zestawie znajduje się karta SD o pojemności 16 MB. Urządzenie akceptuje karty o pojemności do 512 MB.

Lampa błyskowa ma tryb podwójnego błysku, redukujący niepożądany efekt "czerwonych oczu". Aparat oferuje automatyczne nastawy parametrów, a także programy zdjęć specjalnych (ruch, portret, zdjęcia nocne itp.). Dostępny jest również wachlarz ręcznych ustawień ekspozycji i balansu bieli. Aparat umożliwia też rejestrowanie krótkich klipów filmowych o rozdzielczości 320x240 pikseli. 1,6-calowy ekran LCD firmy Casio, o rozdzielczości 60 tys. pikseli pełni również funkcję wizjera. Oprócz tego aparat jest wyposażony w zwykły wizjer optyczny zsynchronizowany z obiektywem, dzięki czemu użytkownik widzi rzeczywisty obraz po zastosowaniu zbliżenia.

Urządzenie jest wyposażone w interfejs USB. Obsługiwany przez urządzenie format DPOF umożliwia drukowanie zdjęć bezpośrednio na specjalnych fotodrukarkach i w fotolabach. Aparat jest zasilany przez 4 akumulatory NIMH, które doładowuje się za pomocą znajdującej się w zestawie ładowarki. Może być również zasilany z opcjonalnego zasilacza. W zestawie oprócz samego aparatu, instrukcji obsługi, kabla USB, ładowarki z akumulatorami, pokrowca i paska na nadgarstek, znajduje się płyta ze sterownikami i oprogramowaniem firmy MGI. Wraz z aparatem dostarczane są sterowniki i oprogramowanie dla użytkowników komputerów PC oraz Mac.

Urządzenie zostało objęte specjalnym programem gwarancji rozszerzonej door-to-door. Sugerowana cena detaliczna to 999 zł. Aparat będzie w sprzedaży od grudnia.

Informacje:

http://www.media-tech.pl