Cyfrowa aleja MCI

MCI stawiając na cyfrową rozrywkę dla użytkowników internetu i telefonii komórkowej, buduje grupę Digital Avenue. Jej szeregi zasilił właśnie społecznościowy portal Streemo.pl.

Spółka Streemo powstała pod koniec marca br. z inicjatywy, zależnej od funduszu MCI, firmy Comtica poprzez wydzielenie aktywów związanych z internetowym serwisem społecznościowym www.streemo.pl. Jak podaje komunikat funduszu MCI, Streemo.pl jest przedsięwzięciem na etapie start up prowadzącym społecznościowy portal internetowy z funkcjami wymiany informacji pomiędzy użytkownikami oraz treściami multimedialnymi. Spółka będzie utrzymywać się z przychodów ze sprzedaży reklam oraz e-commerce.

Pod koniec kwietnia Comtica sprzedała spółce Digital Avenue 1603 udziałów stanowiących 50,09% udziałów w kapitale zakładowym Streemo za 248465 zł. Piotr Szostak, prezes zarządu Streemo kupił 399 udziały stanowiące 12,47% kapitału zakładowego za 61845 zł. Paweł Laskowski, prezes zarządu Comtica kupił 399 udziały stanowiące 12,47% kapitału zakładowego za 61845 zł. Łącznie Comtica sprzedała 2401 udziałów stanowiących 75,03% udziałów w kapitale zakładowym Streemo za 372155 zł.

NZW Streemo podjęło z kolei uchwałę o podwyższeniu kapitału z 160000 do 400100 zł poprzez utworzenie 4802 nowych udziałów w spółce o wartości nominalnej 50 zł za każdy udział. Digital Avenue objęło 2405 nowoutworzonych udziałów za 120250 zł. Po podwyższeniu kapitału udział Digital Avenue w kapitale zakładowym Streemo pozostanie na poziomie 50,09%.

Digital Avenue została powołana przez MCI Management 19 kwietnia br. Spółka będzie tworzyć grupę kapitałową specjalizującą się w cyfrowej rozrywce, treściach multimedialnych oraz mediach internetowych (muzyka, radio, wideo, IPTV, gry, społeczności). Przeważającą część przychodów grupy będzie pochodzić z obszaru e-commerce i reklamy internetowej. Prezesem zarządu Digital Avenue jest Michał Dzienisz. Powołanie DA to końcowy etap projektu. Obok Streemo.pl do grupy dołączy także serwis iPlay sprzedający muzykę w internecie i kanale mobilnym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200