Cybercom Poland i SAP Polska wyróżnione za politykę kadrową

Obie firmy zostały wyróżnione tytułem Najlepszy Pracodawca 2012 w tegorocznej, 7. edycji programu Najlepsi Pracodawcy organizowanej przez Hewitt Associates przy współpracy z Harvard Business Review Polska.

W tegorocznej edycji badania wzięło udział 90 firm, z których 12 osiągnęło wskaźnik zaangażowania na poziomie nie niższym niż 65% i otrzymało zaszczytny tytuł Najlepszych Pracodawców 2012. Znalazły się w tej grupie dwie firmy IT - Cybercom Poland oraz SAP Polska. Zwycięzcą w kategorii dużych przedsiębiorstw został Dom Kredytowy NOTUS S.A., a w kategorii małych i średnich ANKOL Sp. z o.o.

Ankiety konkursowe wypełniło 51 tys. pracowników. Ocenie poddano satysfakcji i zaangażowania pracowników. Pracownicy polskiego oddziału SAP chwalili m.in. dobre warunki i swobodę w pracy. Ankietę konkursową wypełniło 86% pracowników spółki. "Cieszymy się niezmiernie, że nasza nieustępliwość jeśli chodzi o ciągłą pracę nad tym, aby organizacja i kultura pracy oparte były o otwartą, szczerą komunikację, szacunek i zaufanie wobec każdego współpracownika została tak pozytywnie zweryfikowana. Mamy świadomość, iż sukces ten zawdzięczamy naszym pracownikom, ich codziennej pracy, zaangażowaniu oraz pasji, dlatego to im w pierwszej kolejności należą się słowa podziękowania" - mówi z kolei Marzena Tyran, Head of HR Department w Cybercom Poland.

Zobacz również:

 • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl

Tegoroczny wskaźnik zaangażowania dla Najlepszych Pracodawców ukształtował się na poziomie 72%. Oznacza to spadek o 3% w stosunku do roku 2011. Wśród wszystkich przebadanych organizacji wskaźnik ukształtował się na poziomie 48%, a to z kolei oznacza wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym o 3%. Warto jednak zauważyć, że na tle sześciu poprzednich lat, w których realizowane było badanie, nie można mówić o wyraźnych zmianach tego wskaźnika (dla Najlepszych Pracodawców mieszczą się w przedziale 71-75%, a dla wszystkich firm w granicach 44-48%).

Analizując najważniejsze czynniki mające wpływ na zaangażowanie pracowników zaobserwowano największe dysproporcje między Najlepszymi Pracodawcami a pozostałymi organizacjami w następujących obszarach: reputacji organizacji (29%), orientacji na ludzi (28%) oraz spójności marki pracodawcy (26%). Najmniejsza różnica w wyżej analizowanych grupach wystąpiła w takich obszarach, jak: warunki pracy (15%), kierownicy i współpracownicy (14%) oraz równowaga praca-życie (13%).

NAJLEPSI PRACODAWCY 2012 (W POLSCE)

Duże przedsiębiorstwa:

 1. Dom Kredytowy NOTUS S.A. (usługi)
 2. Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. (energetyka)
 3. Grupa Pracuj.pl (usługi)
 4. Liberty Direct (ubezpieczenia)
 5. Pramerica Życie TUiR S.A. (ubezpieczenia)
 6. Bumar Żołnierz S.A. (produkcja)
 7. Quintiles Poland (badania kliniczne)

Małe i średnie firmy:

 1. ANKOL Sp. z o.o. (handel)
 2. Cybercom Poland Sp. z o.o. (IT)
 3. Enkev Polska S.A. (produkcja)
 4. DuPont Poland Sp. z o.o. (branża chemiczna)
 5. SAP Polska Sp. z o.o. (IT)
Aktualizacja: 19 października 2012 15:54

Dodaliśmy informację o Cybercom Poland i samym konkursie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200