Cumulus

Amerykańska firma Cumulus Corp. produkuje szybkie komputery "386".

Amerykańska firma Cumulus Corp. produkuje szybkie komputery "386". Model Workbox SX/4() jest zestawiany według metody "pług and play". Jest to maszyna z procesorem 80386SX taktowanym zegarem o częstotliwości 16 MHz. Pamięć operacyjna standardowa o wielkości 1 MB. Pamięć masowa to stacja 3,5-ca-lowych dyskietek 1,44 MB i twardy dysk 40 MB. Karta graficzna zgodna z Color VGA. W obudowie jest się 6 złączy, z których 5 przeznaczono do 16-bitowych pełnych kart rozszerzeń, a jedno na 8-bitową kartę połówkową. (rkw)

Wszystko to mieści się w obudowie o wymiarach 32,5x37x9,7 cm. Klawiatura jest standardowa typu AT. Tulip dc386sx jest nowoczesnym komputerem o rozbudowanych funkcjach ROM BIOS firmy Phoenbc Technology m.in. BOOT PROM do współpracy z NetWare. Ma wbudowane specjalne funkcja zabezpieczające przed niepowo łanymi użytkownikami -system ochrony danych SPP (System Password Prote-etion). Do komputera dołączane są: MS-DOS 4.01, Tulip MS Windows 3.0, GW-Ba.sic i programy użyt-kdwe oraz diagnostyczne. Tulip dc386sx ma certyfikat labolatorium Novella (NetWare Compatible). Informacja:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200