CubeTeam.com: nowa firma w portfelu MCI

Spółka oferuje rozwiazania technologiczne i produkty pozwalajace na szybką budowę profesjonalnych serwisów internetowych.

CubeTeam.com powstała w grudniu 2000 r. i jest ósmą spółką w portfelu MCI Management. Fundusz posiada 100% udziałów w spółce. Firma oferuje przede wszystkim rozwiązania technologiczne i produkty, pozwalające na szybkie i profesjonalne tworzenie serwisów internetowych. Na bazie oprogramowania wykorzystanego do stworzenia serwisu Bankier.pl powstał autorski produkt o nazwie Portal Developer. Jest on - według przedstawicieli firmy - jedynym w Polsce rozwiązaniem w formie "portalu w pudełku". Średnia cena stworzenia takiego projektu to 200 tys. zł. Zdaniem Krzysztofa Cekiery, prezesa CubeTeam.com, spółka oferująca szkielet niezbędny do zbudowania portalu posiada bardzo konkurencyjną ofertę cenową w porównaniu z firmami proponującymi podobne rozwiązania technologiczne. Długofalowym celem spółki jest uplasowanie się wśród pięciu czołowych firm zajmujących się działalnością o podobnym profilu, jak , , 3dArt.

Kapitał założycielski CubeTeam.com wynosi 250 tys. zł. Obecnie firma prowadzi dwa projekty dla spółek portfelowych MCI oraz rozmowy dotyczące stworzenia serwisu internetowego dla jednej z większych instytucji finansowych w Polsce. W tym roku spółka chce zrealizować 8-10 projektów dla dużych klientów instytucjonalnych: gazet online, firm ubezpieczeniowych, instytucji finansowych, takich jak banki, giełdy, firmy kredytowe i leasingowe oraz dla firm z branży turystycznej. W spółce pracuje obecnie 16 osób (w tym 12 programistów), ale CubeTeam.com nie wyklucza zwiększenia zatrudnienia w przypadku dużej ilości zgłoszonych do wykonania projektów.

Zobacz również:

MCI Management poważnie rozważa możliwość wprowadzenia CubeTeam.com na warszawską giełdę. Według Christophera Jasiaka, wiceprezesa funduszu, giełdowe plany zostaną zrealizowane, jeśli spółka zamknie ten rok obrotami w wysokości 10-15 mln zł i utrzyma niemal 100-proc. dynamikę wzrostu w roku następnym. Dodał on, że obecnie kapitalizacja CubeTeam.com szacowana jest na poziomie 38-75 mln zł.


TOP 200