Cube Corporate Release wchodzi na rynek finansowy

Firma powstała niecały rok temu i specjalizuje się w rozwiązaniach dla operatorów telekomunikacyjnych.

Firma powstała niecały rok temu i specjalizuje się w rozwiązaniach dla operatorów telekomunikacyjnych.

Cube Corporate Release wchodzi na rynek finansowy

Adam Leda, prezes Cube Corporate Release

Większość, 40-50% jej pracowników, to osoby zatrudnione wcześniej w ComputerLandzie (obecnie Sygnity), w tym jej prezes Adam Leda. Firma na koniec 2007 r. miała 13 mln zł przychodów i zysk netto na poziomie 1,6 mln zł. Do tej pory Cube CR zajmowała się rozwiązaniami telekomunikacyjnymi opartymi na systemach GIS. Około 90% przychodów Cube Corporate Release pochodzi z umów z Telekomunikacją Polską.

Niedawno jednak Cube CR podpisała umowę o współpracy z brytyjską spółką Trintech. Firma oferuje system ReconNET Reconciliation - przeznaczony dla firm, których klienci dokonują znacznej liczby transakcji, które są porównywane i przypisywane każdemu z nich oraz AssureNET GL Accounting Compliance - powstałe na bazie doświadczeń z "kreatywną księgowością" w Enronie, które ma za zadanie kontrolować działania księgowe, w tym przepływy pieniężne. Cube Corporate Release chce zainteresować tymi systemami m.in. instytucje finansowe. Firma ma wyłączność na ich sprzedaż w Polsce. Pierwsze wdrożenie miało miejsce w Telekomunikacji Polskiej, finalizowane są umowy w bankach.

Cube CR zainteresowana jest wejściem na rynek rumuński i ukraiński. Za dwa lata spółka ma mieć przychody na poziomie 100 mln zł, głównie z usług, i zatrudniać 150 osób.


TOP 200