Crowley podtrzymuje plany

Crowley Data Poland zainwestuje, według zapowiedzi właściciela firmy Georga Crowleya, kolejne 25 mln USD w rozbudowę szerokopasmowej sieci w Polsce.

Podczas spotkania z dziennikarzami jakie miało dziś miejsce w Krakowie, właściciel Crowley Data Poland, George Crowley poinformował, że z puli 100 mln USD, które firma przeznaczyła na rozwój sieci w Polsce około 75% zostało już zainwestowane w ciągu ostatnich dwóch lat. W czerwcu ub.r. w rozmowie z IS Jarosław Roszkowski, dyrektor generalny CDP, deklarował, że inwestycje te powinny zwrócić się po siedmiu latach.

Zdaniem Crowley’a inwestycje firmy w naszym kraju mogą zostać zwiększone, ale będzie to uzależnione od rozwoju sektora teleinformatycznego w Polsce. Crowley dodał, że jego firma będzie podchodzić do nowych inwestycji bardzo ostrożnie, tak aby nie powtórzyć błędu innych telekomów, które znacznie przeinwestowały, ponieważ nie sprawdziły się ich oczekiwania odnośnie rozwoju rynku.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Spółka Crowley Data Poland oferuje w sześciu największych miastach w Polski szerokopasmowy dostęp do Internetu. Usługa jest przeznaczona do przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200