Crowley: dwucyfrowy wzrost przychodów

ISB: Zarząd Crowley Data Poland oczekuje, że przychody spółki w tym roku osiągną dwucyfrowy wzrost wobec 54 mln zł wypracowanych rok wcześniej.

W rozmowie z agencją ISB, wiceprezes spółki Piotr Wieczorkiewicz zapowiedział, że plany Crowley'a zakładają uruchomienie oddziałów w czterech miastach Polski. Dotychczas operator działa w siedmiu biurach na terenie kraju.

Spółka startuje w przetargach na rezerwację częstotliwości w paśmie 3,6-3,8 GHz rozpisanych przez URTiP na 44 obszarach. Pomyślne rozstrzygnięcie konkursu przełoży się na zwiększenie nakładów inwestycyjnych na zakup stacji bazowych i terminali WiMax. Crowley testował urządzenia Redline, dostawcy z Kanady.

Oprócz starań o pozyskanie częstotliwości umożłiwiajacych świadczenie usług radioweg dostępu do internetu. Crowley startuje w przetargach organizowanych przez samorządy na budowę i utrzymanie sieci IT. Stara się także o kontrakt na budowę sieci WAN dla resortu sprawiedliwości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200