Creative Xmod - udoskonalanie dźwięku MP3

Xmod to nowe urządzenie audio Creative'a z rodziny X-Fi, które - jak przekonuje producent - poprawia brzmienie muzyki w formacie MP3, WMA i AAC, odtwarzanej w przenośnym odtwarzaczu.

Xmod to zewnętrzne urządzenie, które podłączane jest do odtwarzacza MP3. Posiada też wyjście na słuchawki, jest więc swego rodzaju pośrednikiem, przez który przechodzi dźwięk, zanim dotrze do uszu słuchacza. Dzięki gniazdu USB Xmoda można także połączyć z komputerem (PC/Mac). Działanie urządzenia polega na tym, iż podczas odtwarzania konwertuje ono dźwięk do standardu X-Fi Xtreme Fidelity (dźwięk 24-bitowy wysokiej jakości), wzmacniając niskie i wysokie częstotliwości oraz zwiększając dynamikę dźwięku.

Creative Xmod - udoskonalanie dźwięku MP3

Creative Xmod

Urządzenie korzysta z technologii dostępnych w ramach standardu X-Fi Xtreme Fidelity: X-Fi Crystalizer, odtwarzającej szczegóły dźwięku utracone w czasie kompresji oraz X-Fi CMSS-3D, zapewniającej przestrzenny dźwięk w słuchawkach i głośnikach. Posiada także gniazdo mikrofonowe. W obudowie urządzenia znajduje się pokrętło służące do kontroli głośności i efektów X-Fi.

Creative Xmod - udoskonalanie dźwięku MP3

Creative Xmod

Xmoda wyceniono na 299 zł. Do sprzedaży powinien trafić w październiku.

Więcej informacji: Creative

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200