Creative Labs wspiera prezydencki projekt

Spółka przekazała sprzęt komputerowy o wartości 107 tys. złotych na rzecz programu "Internet w szkołach". Dzisiaj odbyło się w ramach tego programu uroczyste otwarcie setnej pracowni komputerowej.

Creative Labs jest jedną z ośmiu firm wchodzących w skład konsorcjum sponsoringowo-promocyjnego dostarczającego sprzęt komputerowy dla szkół w ramach prezydenckiego projektu "Internet w szkołach". W ramach projektu na terenie całego kraju powstaje 25 "superpracowni" komputerowych, czyli wysoce wyspecjalizowanych laboratoriów komputerowych wyposażonych w najnowsze osiągnięcia techniki komputerowej. Z tego rodzaju pracowni będzie mogło skorzystać ponad 13 tys. uczniów i studentów. Firma przekazała szkołom produkty stanowiące przekrój jej oferty rynkowej: karty dźwiękowe, kamery internetowe, napędy CD-ROM, CD-RW i DVD oraz zestawy głośników. Wartość przekazanego sprzętu komputerowego wyniosła 107 tys. zł.

Dzisiaj Prezydent Aleksander Kwaśniewski uroczyście otworzył setną pracownię komputerową stworzoną w ramach programu "Internet w Szkołach - Projekt Prezydenta RP". Setna pracownia powstała w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Dzięki prezydenckiemu programowi z pracowni komputerowych korzystać będzie do końca tego roku w całym kraju ponad 51 tys. uczniów i studentów. Akcja "Internet w szkołach", trwająca od 1999 r. jest ogólnopolskim przedsięwzięciem finansowanym ze środków pozabudżetowych, umożliwiającym wyposażanie placówek oświatowych w kompletne pracownie internetowe.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200