Crayon – przewodnik w cyfrowej transformacji

Crayon Poland to nowy silny gracz na polskim rynku, spółka-córka czołowej norweskiej firmy doradczej w zakresie usług transformacji cyfrowej. Silne atuty Crayona to doświadczenie międzynarodowe i duże kompetencje w projektach AI i ML.

FOTO: Isaque Pereira / Pexels

Crayon pomaga zoptymalizować zwrot z inwestycji w zaawansowane technologie informatyczne. Kluczowe zasoby firmy to IP i kadra ekspercka;

Crayon ma ponad 17 lat doświadczenia w zakresie usług optymalizacji oprogramowania i chmury obliczeniowej.
Pomaga klientom na każdym etapie ich cyfrowej transformacji. Firma, z siedzibą w Oslo w Norwegii, zatrudnia dziś ponad 1500 pracowników w 45 biurach na całym świecie. Spółka jest notowaną na Oslo Stock Exchange. Posiada też najwyższe statusy partnerskie z takimi vendorami jak między innymi Microsoft, IBM, AWS, Oracle, Google, Facebook.

Crayon międzynarodowy

Międzynarodowy rozwój Grupy rozpoczął się cztery lata temu. Postępuje on dynamicznie:o ile w 2015 roku z rynków międzynarodowych pochodziło ok. 25% zysku brutto, to w 2019 było to już 41%. W trzecim kwartale 2019 firma osiąga wyniki powyżej oczekiwań. Przychody wzrosły do 313,9 mln USD , co oznacza wzrost o 66% w porównaniu z wynikiem z 2018, a zysk brutto wyniósł 42 mln USD i był wyższy o 27%.

Zobacz również:

  • Polskie firmy pod ostrzałem oprogramowania ransomware
  • Nowa infrastruktura – nowe możliwości
  • Databricks uruchamia usługę LakeFlow

Zdaniem Torgrima Takle, CEO Grupy, na wynik ten wpływają właśnie sukcesy na rynkach międzynarodowych.

”Jest to tym bardziej imponujące, że w tym roku zatrudniliśmy trzy razy więcej osób na rynkach międzynarodowych niż w krajach nordyckich”
– mówi Torgrim Takle.

Crayon, który rozpoczął w 2018 ekspansję w całym regionie CEE a także w Afryce i Australii, działa od jesieni w Polsce. "Osiągnęliśmy sukces wchodząc na nowe rynki, ponieważ wiemy, jak rozwijać się w lokalnych gospodarkach” – powiedział Torgrim Takle.

Cel strategiczny: AI i ML

Dla Crayon strategiczne obszary inwestycyjne to AI i ML. Firma pragnie zdobyć pozycję światowego lidera w tych obszarach. Crayon posiada obecnie pięć AI Centers of Exclellence na świecie: w Dallas, w Oslo, w Wiedniu, Dubaju i w Singapurze. Pięcioletnie doświadczenie w projektach AI i ML u ponad 50 międzynarodowych klientów stawia Crayon na pozycji lidera.

W 2019 Crayon zdobył tytuł najlepszego globalnego partnera Microsoft w zakresie AI i ML. Crayon jako jeden z nielicznych partnerów Microsoft na świecie posiada tytuł Azure Expert (Managed Services Provider (MSP).

Na rynku polskim spółka także pragnie wykorzystać potencjał kontekście wdrożeń AI i ML oraz wspierać polskich przedsiębiorców w prowadzeniu transformacji cyfrowej ze szczególnym uwzględnieniem technologii związanych z chmurą obliczeniową.

Crayon – przewodnik w cyfrowej transformacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200