Cray wkracza na rynek pamięci masowych klasy HPC

Cray (znany producent superkomputerów) podjął decyzję o kupieniu od firmy Seagate jej biznesu ClusterStor HPC (High Performance Computing) - oddziału wytwarzającego wydajne pamięci masowe klasy enterprise.

Żadna ze stron nie ujawniła wartości transakcji informując jedynie, że cała operacja powinna zostać sfinalizowana w trzecim kwartale tego roku. Analitycy podkreślają, że Cray zacznie się teraz liczyć na tym rynku i będzie w stanie rywalizować na nim nawet z takim potentatem jak Dell EMC. Pod warunkiem oczywiście, że będzie w tanie racjonalnie wykorzystać technologie opracowane przez ClusterStor HPC.

Obecnie oddział ClusterStor HPC zatrudnia ponad 100 pracowników. Warto przypomnieć, że pamięci masowe ClusterStor zostały zaprojektowane i były wcześniej produkowane przez firmę Xyratex, którą Seagate przejął za kwotę 374 mln USD w 2014 roku.

Zobacz również:

Na rynku pamięci masowych klasy enterprise prym wiodą obecnie takie firmy, jak Dell EMC, Western Digital, IBM, Oracle oraz NetApp. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce dołączy do nich również Cray.


TOP 200