CorelDRAW Graphics Suite 19 jest już dostępny

Corel zaprezentował nowe wersje produktów CorelDRAW Graphics Suite. Są one przeznaczone dla komputerów działających pod kontrolą systemu Windows oraz dla urządzeń z systemem macOS. To swego rodzaju „come back”, gdyż CorelDRAW wraca do komputerów Mac po 18 latach nieobecności (ostatnia prezentacja tego oprogramowania dla komputerów Mac miała bowiem miejsce w 2001 roku).

Użytkownicy CorelDRAW Graphics Suite 2019 mogą teraz tworzyć grafiki na wybranym przez siebie systemie, tworząc je z dokładnością do pojedynczego piksela. Profesjonalni graficy — i osoby planujące zajmować się grafiką zawodowo oraz entuzjaści grafiki komputerowej — mają dzięki pakietowi CorelDRAW Graphics Suite 2019 dostęp do specjalistycznych funkcji edycji zdjęć, wielu opcji druku i realizacji oraz narzędzi do rysowania, w których wykorzystano możliwości sztucznej inteligencji.

Korzystając z aplikacji CorelDRAW.app mogą prezentować swoje umiejętności oraz dodawać komentarze i stosowne adnotacje. Praca z poziomu aplikacji webowej umożliwia również opracowanie nowych projektów bez względu na miejsce, w którym akurat się znajdują.

Zobacz również:

  • Dell Technologies Forum 2023
  • Google pomoże zidentyfikować grafikę wykreowaną przez AI

Wśród nowych funkcji pakietu CorelDRAW Graphics Suite o2019 dla systemu Windows, najważniejsze to: okno Dokowane Obiekty (okno to oferuje bezpośrednią kontrolę nad strukturą dokumentu oraz możliwość szybkiego dostępu do jego elementów); niedestrukcyjne efekty (możliwość modyfikacji i eksperymentowania z nimi w ilustracjach wektorowych i na mapach bitowych, zachowując obraz lub obiekt źródłowy w programie CorelDRAW; tok pracy z dokładnością do pojedynczych pikseli (funkcja wyróżnienia siatki pikseli z krawędzią strony umożliwia nadanie eksportowanym grafikom wyrazistych krawędzi, a nowy przycisk wyrównywania do siatki pikseli pozwala w prosty sposób poprawiać kształty).

Użytkownicy mają do wyboru licencję stałą (jednorazowa płatność za licencję stałą, bez dodatkowych opłat miesięcznych lub rocznych) lub licencję w ramach subskrypcji (opłata uiszczana co roku i możliwość rezygnacji z subskrypcji, gdy potrzebna będzie zmiana oprogramowania).

Sugerowana cena pełnej wersji każdego pakietu to 2699 PLN. Zarejestrowani użytkownicy dowolnej poprzedniej wersji pakietu CorelDRAW Graphics Suite mogą dokonać uaktualnienia do pakietu do systemu Windows w sugerowanej cenie detalicznej 1499 PLN (dotyczy wersji nie do odsprzedaży, OEM i akademickiej). Cena subskrypcji wynosi 998,99 PLN za rok. Ceny w Europie zawierają podatek VAT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200