Corel prezentuje własną wersję Linuxa

Podczas odbywającej się w San Jose światowej wystawy LinuxWorld Corel zaprezentował nowy system operacyjny - Corel Linux.

Podczas odbywającej się w San Jose światowej wystawy LinuxWorld Corel zaprezentował nowy system operacyjny - Corel Linux. Wykorzystany w nim interfejs użytkownika przypomina w dużym stopniu Microsoft Windows. System posiada wiele funkcji, które mają ułatwić niedoświadczonym użytkownikom jego instalację i obsługę. Łatwość instalacji systemu Corela ma właśnie odróżniać go od innych wersji Linuxa.

Do jego opracowania wykorzystano system Linux Debian/GNU i interfejs graficzny K Desktop Envirnoment. Pierwsza wersja beta systemu ma pojawić się na rynku we wrześniu br. Wersja ostateczna trafi do sprzedaży pod koniec roku. System będzie można nabyć jako niezależny produkt lub - od 2000 r. - jako część składową pakietu WordPerfect Office for Linux.

Twórcy systemu Corel Linux położyli szczególny nacisk na prostotę obsługi i kompatybilność z systemem Microsoftu. W tym celu opracowano konfigurację otoczenia sieciowego przypominającą rozwiązania wykorzystane w Windows. System zawiera także łatwe w obsłudze narzędzie do przypominające Microsoft Windows Explorer.

Corel Linux będzie kosztował ok. 100 USD. System jest przeznaczony głównie dla komputerów typu desktop. Będzie go można automatycznie uaktualnić po połączeniu z serwerem WWW Corela.