Corel prezentuje własną wersję Linuxa

Podczas odbywającej się w San Jose światowej wystawy LinuxWorld Corel zaprezentował nowy system operacyjny - Corel Linux.

Podczas odbywającej się w San Jose światowej wystawy LinuxWorld Corel zaprezentował nowy system operacyjny - Corel Linux. Wykorzystany w nim interfejs użytkownika przypomina w dużym stopniu Microsoft Windows. System posiada wiele funkcji, które mają ułatwić niedoświadczonym użytkownikom jego instalację i obsługę. Łatwość instalacji systemu Corela ma właśnie odróżniać go od innych wersji Linuxa.

Do jego opracowania wykorzystano system Linux Debian/GNU i interfejs graficzny K Desktop Envirnoment. Pierwsza wersja beta systemu ma pojawić się na rynku we wrześniu br. Wersja ostateczna trafi do sprzedaży pod koniec roku. System będzie można nabyć jako niezależny produkt lub - od 2000 r. - jako część składową pakietu WordPerfect Office for Linux.

Twórcy systemu Corel Linux położyli szczególny nacisk na prostotę obsługi i kompatybilność z systemem Microsoftu. W tym celu opracowano konfigurację otoczenia sieciowego przypominającą rozwiązania wykorzystane w Windows. System zawiera także łatwe w obsłudze narzędzie do zarządzania plikami przypominające Microsoft Windows Explorer.

Corel Linux będzie kosztował ok. 100 USD. System jest przeznaczony głównie dla komputerów typu desktop. Będzie go można automatycznie uaktualnić po połączeniu z serwerem WWW Corela.