Corel kupi SoftQuad Software

Firma przejmie spółkę specjalizująca się w rozwiązaniach XML. Wszystkie przyszłe produkty kanadyjskiej firmy mają wykorzystywać elementy tej technologii.

Corel przejmie pakiet kontrolny firmy SoftQuad Software, zajmującej się przede tworzeniem aplikacji na bazie technologii XML. Wartość transakcji szacowana jest na 37 mln USD. Kanadyjski producent liczy, że wraz z przejęciem SoftQuad Softwafre zyska zespół programistów, którzy zaimplementują technologię XML w nowej wersji pakietu biurowego WordPerfect Office. potwierdził, że wszystkie przyszłe produkty firmy będą wykorzystywać technologię XML.

Przedstawiciele Corela utrzymują, że zakup SoftQuad Software wynika z chęci wzmocnienia swojej oferty produktowej i zaoferowania klientom korporacyjnym , które w większym stopniu wykorzystywać będą usługi sieciowe.

Zobacz również:

W połowie lipca, za 32 mln USD, Corel wykupił producenta aplikacji graficznych -firmę Micrografx. Sfinalizowanie transakcji spodziewane jest do końca roku. SoftQuad Software należeć będzie do Corela już za około 6 tygodni.


TOP 200