Computex we wrześniu

Odbywające się co roku na Tajwanie targi Computex odbędą się we wrześniu br. Wcześniej organizatorzy targów podjęli decyzję o przełożeniu zaplanowanej na początek czerwca imprezy na inny termin z powodu SARS.

Targi mają się rozpocząć 22 września i potrwają 5 dni. Hasło przewodnie imprezy będzie brzmiało: "Tej imprezy nie można powstrzymać", co ma się oczywiście odnosić do siejącego spustoszenie na Tajwanie (i nie tylko) wirusa powodującego zespół ostrej niewydolności oddechowej (SARS).

O przełożenie imprezy apelowało do organizatorów ponad 20 firm z branży. Pod petycją podpisali się najwięksi i najważniejsi gracze na rynku komputerowym, m.in.: VIA Technologies i producenci płyt głównych: ASUSTeK Computer, Elitegroup Computer Systems (ECS), Micro-Star International (MSI) i Gigabyte Technology. Nvidia, jeden z największych na świecie producentów procesorów graficznych planował zaś jedynie wirtualny udział w targach poprzez przeprowadzenie konferencji transmitowanej na żywo z USA.

Zobacz również:

  • Podsumowanie IFA 2023 okiem redakcji Computerworld
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200