Computerworld TOP200. Edycja 2020 już jest!

Jest już dostępna najnowsza edycja raportu Computerworld TOP200, kompleksowego badania polskiego rynku teleinformatycznego. IDG Poland, wydawca raportu, uruchomiło już dystrybucję cyfrowej wersji TOP200 - pierwsze egzemplarze trafiły już do odbiorców. Wersja papierowa, okazałe, liczące ponad 250 stron opracowanie, oficjalnie będzie mieć swoją premierę 30 czerwca.

Jak zmieniła się wartość polskiej branży teleinformatycznej w 2019 r. w porównaniu z rokiem 2018? Ile wyniosły przychody ze sprzedaży rozwiązań i usług IT, a ile - przychody sektora telekomunikacyjnego? Czy w pierwszej dziesiątce największych działających w Polsce firm IT znaleźli się rodzimi dostawcy? Czy rodzime IT może uznać ubiegły rok za udany i jak zapatruje się na najbliższą przyszłość?

Na te pytania - jak i na wiele innych - odpowiadamy w najnowszej edycji raportu Computerworld TOP200. Badanie, które w tym roku ukazuje się już po raz 28, jest kompleksowym opracowaniem podsumowującym kondycję polskiej branży teleinformatycznej w roku kalendarzowym poprzedzającym wydanie raportu. Najnowsza wersja TOP200, „Edycja 2020” bada wskaźniki rozwoju krajowej branży ICT w roku 2019.

Raport „Computerworld TOP200” ukazuje obraz polskiego sektora ICT z perspektywy kilkuset działających w nim firm IT oraz operatorów telekomunikacyjnych. Celem raportu jest kompleksowe opisanie stanu polskiej branży teleinformatycznej w perspektywie przychodów firm IT, nie zaś konkretnej sprzedanej liczby produktów czy usług IT.

Zobacz również:

  • Anna Pruska objęła stanowisko prezesa zarządu Comarch
  • Co trzecia firma w Polsce z cyberincydentem
Computerworld TOP200 Edycja 2020

Computerworld TOP200 Edycja 2020

„Computerworld” analizuje kluczowe przedsiębiorstwa teleinformatyczne, obejmując zarazem istotną większość rynku rozumianego jako suma przychodów firm działających w branży. Przedstawiamy obraz rynku oczyszczony z mikroprzedsiębiorstw, podmiotów w zawieszeniu, jednoosobowych działalności gospodarczych, firm o śladowych przychodach oraz producentów i dostawców sprzętu RTV oraz urządzeń, których sprzedaż nie jest w raporcie wliczana do przychodów z informatyki (na przykład tzw. feature phone’ów).

TOP200 - rankingi i zestawienia

Raport zawiera ponad 60 rankingów i tabel. Dział Branża IT otwiera zestawienie „Największe firmy informatyczne w Polsce”, w którym znalazło się 367 podmiotów o przychodach ze sprzedaży rozwiązań i usług IT co najmniej 1 mln zł - o jedną firmę więcej niż w ubiegłorocznym raporcie.

W dostępnych tu rankingach wskazujemy rynkowych prymusów: firmy, które najlepiej radziły sobie w 2019 r. O tym, kto takim prymusem został, można przekonać się zaglądając do zestawień firm o największych wzrostach przychodów z IT, firm o największym zysku netto, największym zatrudnieniu czy największych przychodach z eksportu.

Oprócz tego w TOP200 znalazło się kilkanaście tabel sektorowych, opisujących przychody firm informatycznych ze sprzedaży rozwiązań i usług IT do poszczególnych branż polskiej gospodarki. Sekcja Rynek IT pokazuje przychody firm IT w perspektywie sektorów gospodarki, do których prowadzą sprzedaż, bez względu na rodzaj oferowanych produktów czy usług. Sektory ujęte w tej części to m.in.: bankowość, ubezpieczenia i finanse, administracja publiczna, ochrona zdrowia, energetyka, informatyka, handel i inne.

W dalszych częściach raportu publikujemy rankingi produktowe - zestawienia największych dostawców rozwiązań IT pogrupowanych według źródeł przychodów. Mamy więc największych dostawców oprogramowania, sprzętu i usług. W każdej z tych części wydzielamy szczegółowe rankingi, uwzględniające konkretne typy produktów i usług informatycznych (na przykład: oprogramowanie ERP, oprogramowanie ECM, usługi cloud, usługi centrów danych, usługi integracyjne i wdrożeniowe, sprzęt sieciowy, serwery, pamięci masowe, komputery PC, drukarki, itp).

TOP200 - analizy i podsumowania

Raport TOP200 to także eksperckie analizy rynkowe.

W przekrojowych artykułach pióra dziennikarzy "Computerworlda" oraz uznanych autorów i specjalistów rynkowych oceniamy trendy i koniunkturę rynkową. Sporo miejsca w tegorocznym raporcie poświęciliśmy wpływowi pandemii koronawirusa na sytuację firm IT - sprawdziliśmy, jak zamrożenie gospodarki na dwa miesiące po wybuchu pandemii COVID-19 wpłynęło na nastroje przedsiębiorców.

Tradycyjnie już przyglądamy się rozwojowi rynku usług chmurowych, stanowiących niejako siłę napędową cyfrowej transformacji - szczególnie w dzisiejszych ekstraordynaryjnych warunkach.

TOP200 - o raporcie

Dane do raportu TOP200 gromadzone są za pośrednictwem ankiety online, wypełnianej przez przedstawicieli firm informatycznych, telekomunikacyjnych oraz operatorów, na podstawie szacunków redakcji oraz danych analitycznych ośrodka IDC, siostrzanej firmy IDG Poland, wydawcy raportu. Każda firma pojawiająca się w raporcie jest dzięki ankiecie opisana kilkoma lub kilkudziesięcioma parametrami.

Honorowy patronat nad raportem Computerworld TOP200 Edycja 2020 objęły Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Rozwoju oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

TOP200 - jak pozyskać?

Szczegółowe informacje o warunkach zamówienia raportu Computerworld TOP200 można uzyskać na stronie top200.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200