Computerworld 6-7/2019. Co w numerze?

Ukazał się najnowszy, czerwcowy numer magazynu "Computerworld". W wydaniu prezentujemy m.in. wyniki konkursu "Best in Cloud" na najlepsze wdrożenia chmury w Polsce i wskazujemy, dlaczego warto wdrożyć system Business Intelligence. Prezentujemy też najważniejsze wyniki i wnioski z raportu "Computerworld TOP200", czyli zestawienia największych firm informatycznych działających w Polsce.

W centrum uwagi bieżącego wydania "Computerworlda" znalazł się najnowszy raport "Computerworld TOP200". W tegorocznej, 27. edycji zestawienia, zbadaliśmy, jak wyglądał polski rynek teleinformatyczny w 2018 r. Wnioski są raczej pozytywne - krajowy sektor IT umacnia się po dwóch słabszych latach. Polska branża IT zamknęła 2018 rok na solidnym plusie. Jej przychody wzrosły o 7,1%. Telekomunikacja, tak jak w poprzednich latach, odnotowała minimalną zmianę – przychody wzrosły o 0,2%.

Computerworld 6-7/2019. Co w numerze?

Computerworld 6-7/2019. Dużo chmury

Sporo miejsca przeznaczyliśmy w tym wydaniu na materiały dotyczące chmury i rozwiązań cloud. W tekście "Z dużej chmury duży przychód" opisujemy, jak zmieniła się wartość segmentu chmurowego w 2018 r. - a zmieniła się istotnie. Segment cloud z roku na rok konsekwentnie zwiększa udział w rynku usług IT i rynku informatycznym w ogóle. Jak wynika z raportu „Computerworld TOP200”, wartość rynku usług cloud w Polsce przekroczyła w 2018 r. poziom miliarda złotych.

Zobacz również:

 • Wyniki XII konkursu Computerworld Best in Cloud
 • Nvidia AI Computing by HPE – wspólna oferta rozwiązań do obsługi środowisk AI
 • Raport „Computerworld TOP 200” od dziś dostępny w sprzedaży

Ponadto zamieszczamy m.in. relację z konferencji Best in Cloud 2019, organizowanej przez redakcję „Computerworld”, poświęconej wykorzystaniu rozwiązań chmurowych w polskich firmach i administracji.

Z kolei w artykule Chmura okiem prawnika wymieniamy cztery argumenty za chmurą i cztery kontrargumenty do rozważenia przed wdrożeniem chmury.

Computerworld 6-7/2019. Ponadto w numerze

 • Cyfrowe miejsce pracy – od idei do realizacji. Zapis debaty redakcyjnej na temat koncepcji Digital Workplace.
 • Blaski i cienie automatyzacji. Jak prawidłowo przeprowadzić wdrożenie narzędzi Robotic Process Automation.
 • Pięć powodów, dla których twoja firma potrzebuje systemu Business Intelligence. Zastosowania systemów analityki biznesowej.
 • Uczenie maszynowe w praktyce B2B. W jaki sposób firmy B2B mogą stosować uczenie maszynowe w biznesie.
 • Klient: cel strategiczny. Na czym polega strategia Customer-centric i jak spojrzeć na biznes i oferowane usługi oczami klienta?
 • Urządzenie jako usługa – badanie „Computerworld”. Prezentujemy wnioski z badania redakcyjnego na temat trendu Device as a Service.
 • Robot prawdę ci powie? Jak działa software'owy agent i jakie ma zastosowania.
 • Siedem grzechów głównych projektowania sieci Wi-Fi. Na co zwrócić uwagę podczas instalacji sieci Wi-Fi i jak uniknąć typowych błędów.

Computerworld 6-7/2019. Gdzie kupić

Computerworld 6-7/2019 jest dostępny do nabycia za pośrednictwem sklepu internetowego wydawnictwa IDG.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200