Computerworld 12/2018. Przewodnik po przetwarzaniu w chmurze

Chmura obliczeniowa stała się idealnym sposobem dostarczania aplikacji dla przedsiębiorstw oraz preferowanym rozwiązaniem dla firm powiększających swoją infrastrukturę lub wprowadzających kolejne innowacje. Znalazła się również w centrum uwagi w numerze grudniowym Computerworlda.

Przetwarzanie w chmurze ma dwa różne znaczenia. Pierwsze, najczęściej spotykane odnosi się do uruchamiania obciążeń zdalnie przez internet w centrum danych komercyjnego dostawcy i znane jest również jako chmura publiczna. Drugie opisuje sposób jej działania: zwirtualizowana pula zasobów – od czystej mocy obliczeniowej po funkcjonalność aplikacji – dostęp na na żądanie. Kiedy klienci zamawiają usługi w chmurze, dostawca spełnia te żądania, wykorzystując zaawansowaną automatyzację, a nie ręczne udostępnianie. Opublikowany w grudniowym numerze Computerworda artykuł Przetwarzanie w chmurze. Przewodnik to redakcyjne podsumowanie najważniejszych aspektów funkcjonowania chmury i przegląd kluczowych technologii chmurowych.

Computerworld 12/2018. Przewodnik po przetwarzaniu w chmurze

W najnowszym wydaniu magazynu dużo miejsca poświęciliśmy kwestiom bezpieczeństwa. Zapytaliśmy ekspertów, czy w dzisiejszym świecie możliwe jest pełne zabezpieczenie krytycznej infrastruktury państwa. W gronie "odpytywanych" znaleźli się m.in. Mirosław Maj (prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń), Robert Kośla (dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji) oraz Marek Bieńkowski (dyrektor Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego Najwyższej Izby Kontroli). Szczegóły w tekście Państwo musi być cyberbezpieczne.

Zobacz również:

  • Nowe wydanie Computerworld
  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?

Polecamy również przewodnik po rozwiązaniach do bezpowrotnego kasowania danych. Przypominamy, że przedsiębiorstwo, pozbywając się starych komputerów bądź nośników danych, musi zadbać, aby zgromadzone tam wrażliwe dane zostały w należyty sposób – czyli trwale – skasowane. W przeciwnym wypadku, zgodnie z zapisami dyrektywy RODO, naraża się na konsekwencje cywilnoprawne.

Computerworld 12/2018. Ponadto w numerze

  • Cyfrowa transformacja wymaga wsparcia. Relacja z konferencji Netii z cyklu „What’s Next”.
  • Problemy Huaweia. Coraz więcej pytań o bezpieczeństwo rozwiązań chińskiego giganta.
  • Michał Głowiński CIO Roku 2018. Relacja z gali wręczenia nagród CIO Roku i sylwetki laureatów.
  • Bankowość oczami korporacji. Podsumowanie badania Asseco Poland i HSBC Bank Polska „Bankowość korporacyjna dziś i w przyszłości”.
  • Nowa odsłona wirtualizacji. Podsumowanie konferencji „VMworld 2018”, wzbogacone rozmową z Patem Gelsingerem, CEO VMware.
  • Czas komputerów mainframe się nie skończył. Wywiad z Tomem Rosamilią, wiceprezesem IBM Systems.
  • Edge computing – historia IT kołem się toczy. Powrót koncepcji architektury rozproszonej w nowej odsłonie.
  • Z ochroną – w punkt. Jak wybrać system klasy Endpoint Protection i jakie jego funkcje są najważniejsze?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200