Computerworld 12/2018. Przewodnik po przetwarzaniu w chmurze

Chmura obliczeniowa stała się idealnym sposobem dostarczania aplikacji dla przedsiębiorstw oraz preferowanym rozwiązaniem dla firm powiększających swoją infrastrukturę lub wprowadzających kolejne innowacje. Znalazła się również w centrum uwagi w numerze grudniowym Computerworlda.

Przetwarzanie w chmurze ma dwa różne znaczenia. Pierwsze, najczęściej spotykane odnosi się do uruchamiania obciążeń zdalnie przez internet w centrum danych komercyjnego dostawcy i znane jest również jako chmura publiczna. Drugie opisuje sposób jej działania: zwirtualizowana pula zasobów – od czystej mocy obliczeniowej po funkcjonalność aplikacji – dostęp na na żądanie. Kiedy klienci zamawiają usługi w chmurze, dostawca spełnia te żądania, wykorzystując zaawansowaną automatyzację, a nie ręczne udostępnianie. Opublikowany w grudniowym numerze Computerworda artykuł Przetwarzanie w chmurze. Przewodnik to redakcyjne podsumowanie najważniejszych aspektów funkcjonowania chmury i przegląd kluczowych technologii chmurowych.

Computerworld 12/2018. Przewodnik po przetwarzaniu w chmurze

W najnowszym wydaniu magazynu dużo miejsca poświęciliśmy kwestiom bezpieczeństwa. Zapytaliśmy ekspertów, czy w dzisiejszym świecie możliwe jest pełne zabezpieczenie krytycznej infrastruktury państwa. W gronie "odpytywanych" znaleźli się m.in. Mirosław Maj (prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń), Robert Kośla (dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji) oraz Marek Bieńkowski (dyrektor Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego Najwyższej Izby Kontroli). Szczegóły w tekście Państwo musi być cyberbezpieczne.

Zobacz również:

  • EY: transformacja cyfrowa wciąż priorytetem dla firm

Polecamy również przewodnik po rozwiązaniach do bezpowrotnego kasowania danych. Przypominamy, że przedsiębiorstwo, pozbywając się starych komputerów bądź nośników danych, musi zadbać, aby zgromadzone tam wrażliwe dane zostały w należyty sposób – czyli trwale – skasowane. W przeciwnym wypadku, zgodnie z zapisami dyrektywy RODO, naraża się na konsekwencje cywilnoprawne.

Computerworld 12/2018. Ponadto w numerze

  • Cyfrowa transformacja wymaga wsparcia. Relacja z konferencji Netii z cyklu „What’s Next”.
  • Problemy Huaweia. Coraz więcej pytań o bezpieczeństwo rozwiązań chińskiego giganta.
  • Michał Głowiński CIO Roku 2018. Relacja z gali wręczenia nagród CIO Roku i sylwetki laureatów.
  • Bankowość oczami korporacji. Podsumowanie badania Asseco Poland i HSBC Bank Polska „Bankowość korporacyjna dziś i w przyszłości”.
  • Nowa odsłona wirtualizacji. Podsumowanie konferencji „VMworld 2018”, wzbogacone rozmową z Patem Gelsingerem, CEO VMware.
  • Czas komputerów mainframe się nie skończył. Wywiad z Tomem Rosamilią, wiceprezesem IBM Systems.
  • Edge computing – historia IT kołem się toczy. Powrót koncepcji architektury rozproszonej w nowej odsłonie.
  • Z ochroną – w punkt. Jak wybrać system klasy Endpoint Protection i jakie jego funkcje są najważniejsze?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200