ComputerLand zakończył projekt dla PFRON

System Obsługi Dofinansowań (SOD będzie obsługiwał 350 tys. osób niepełnosprawnych i 11 tys. pracodawców wdrożony przez CL w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Z możliwości rozliczania się z PFRON-em przez internet, za pomocą SOD, korzysta już 7500 pracodawców. Kontrakt na wykonanie projektu ComputerLand podpisał z PFRON w grudniu ub.r. Jego wartość przekroczyła 9,14 mln zł.

SOD m.in. umożliwia pracodawcom składanie przez internet miesięcznej informacji o zatrudnionych osobach niepełnosprawnych (o ich stopniu niepełnosprawności, zatrudnieniu, wynagrodzeniu) oraz co dwa miesiące, wniosku o wypłatę dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. System pozwala też funduszowi przetwarzać otrzymane informacje i wspomaga proces decyzyjny związany z przyznawaniem dofinansowania.

System składa się z trzech modułów: centralnego, finansowego oraz raportującego. Moduł centralny służy przyjmowaniu i przetwarzaniu elektronicznych dokumentów, ma również za zadanie wspomaganie procesu decyzyjnego. Moduł finansowy obsługuje pełną rachunkowość związaną z przyznanymi dopłatami. Natomiast moduł raportujący ułatwia sprawozdawczość. System działa na platformie HP-UX 11x i wykorzystuje oprogramowanie bazodanowe Oracle 9i.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200