ComputerLand na Bliskim Wschodzie

Al-Gosaibi ComputerLand - tak będzie nazywać się spółka utworzona w Arabii Saudyjskiej przez ComputerLand i Yousef Ahmed Al-Gosaibi Partners Co.

Al-Gosaibi ComputerLand - tak będzie nazywać się spółka utworzona w Arabii Saudyjskiej przez ComputerLand i Yousef Ahmed Al-Gosaibi Partners Co.

Kapitał zakładowy spółki wyniesie ok. 2,1 mln zł. Polska spółka obejmie 51% udziałów w nowej firmie i będzie wybierać trzech z pięciu członków rady nadzorczej. Wyznaczy także dyrektora generalnego. Pozostałe 49% udziałów obejmie Yousef Ahmed Al-Gosaibi Partners.

ComputerLand na Bliskim Wschodzie

Sławomir Chłoń - wiceprezes zarządu ComputerLand, odpowiedzialny m.in. za eksport

Al-Gosaibi ComputerLand rozpocznie działalność na rynkach krajów Zatoki Perskiej. Spółka zajmie się wdrożeniami i integracją systemów informatycznych dla administracji i przedsiębiorstw prywatnych. Na razie ComputerLand nie chce ujawnić, jakie rozwiązania planuje zaoferować. Yousef Ahmed Al-Gosaibi jest jednym z najbogatszych mieszkańców Arabii Saudyjskiej. Posiada udziały w wielu tamtejszych firmach, w tym bankach i firmach telekomunikacyjnych. Można się więc domyślać, że firmy te będą pierwszymi klientami nowej spółki ComputerLandu. "Spodziewamy się pierwszych umów jeszcze w tym roku. Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo to bardzo perspektywiczny region, jeśli chodzi o wzrost rynku IT. Jego wartość ocenia się na 4 mld USD, a ma rosnąć o kilkanaście procent rocznie" - wyjaśnia Michał Michalski z ComputerLandu.

ComputerLand jest drugą polską firmą, która zainteresowała się Bliskim Wschodem.

ComArch w kwietniu 2004 r. utworzył spółkę ComArch Middle East z siedzibą w Dubaju.

Ma się ona zajmować sprzedażą produktów ComArch na Bliskim Wschodzie i wsparciem dla klientów w tym regionie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200