ComputerLand chce być liderem na polskim rynku outsourcingowych

Firma zamierza w ciągu dwóch lat zdobyć 30% rynku usług outsourcingowych w Polsce, którego wartość w 2002 r. szacowana jest na 100 - 150 mln USD.

ComputerLand S.A. poinformował o planach zdobycia do końca 2002 r. około 30% polskiego rynku usług outsourcingowych w zakresie rozwiązań teleinformatycznych. Zamierzenia te, spółka będzie realizować poprzez stworzony specjalnie do tego celu, własny dział outsourcingu oraz spółkę zależną PZU-CL Agent Transferowy. Firma zamierza skupić się w szczególności na outsourcingu systemów informatycznych, transakcji przetwarzania danych (np. obsługa rozliczeń kart kredytowych) oraz procesów biznesowych.

Według szacunków ComputerLandu, wartość polskiego rynku usług outsourcingowych w 2002 r. sięgnie kwoty co najmniej 150 mln USD. Wartość tego rynku w Polsce zamknie się na koniec tego roku sumą 80-100 mln USD. Przedstawiciele firmy twierdzą, że ComputerLand ma w nim obecnie przynajmniej 20% udziałów.

Zobacz również:

PZU-CL uzyskał w 2000 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 95,32 mln zł oraz wypracował zysk netto w kwocie 7,87 mln zł. Przedstawiciele firmy uważają, ze tegoroczne wyniki finansowe nie ulegną większym odchyleniom od tego poziomu. Spółka PZU-CL AT, której udziałowcami są ComputerLand i PZU Życie, została utworzona w 1998 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200