Computer Associates przejmuje Sterling Software

Wartość transakcji wyniesie ok. 4 mld USD i będzie to największe w historii połączenie firm produkujących oprogramowanie.

Computer Associates (CA) kupuje Sterling Software, dostawcę narzędzi programistycznych i usług dla przedsiębiorstw w zakresie systemów wspomagania decyzji, obiegu informacji oraz zarządzania pamięciami masowymi i sieciami. Wartość transakcji, która ma być zrealizowana w formie wymiany akcji, wyniesie ok. 4 mld USD, co stanowi więcej niż czterokrotność rocznych przychodów Sterlinga. Tym samym będzie to największe w historii połączenie firm produkujących oprogramowanie.

Computer Associates, dostarczająca m.in. narzędzia programistyczne i oprogramowanie do zarządzania systemami informatycznymi i sieciami w przedsiębiorstwach, wraz z przejęciem uzyska dostęp do zaawansowanych rozwiązań dla biznesu elektronicznego oferowanych przez Sterling. Sterling natomiast będzie miał dostęp do rozbudowanych kanałów sprzedaży CA. Strony liczą, że dzięki temu powstanie największy w branży dostawca technologii zarządzania pamięciami masowymi.

Plany zakładają, że oprogramowanie COOL Sterlinga zostanie zintegrowanie z rozwiązaniem Jasmine ii CA. Precyzyjne plany i decyzje dotyczące poszczególnych produktów zostaną podane do publicznej wiadomości na dorocznej konferencji CA-World, która odbędzie się 9-14 kwietnia br. w Nowym Orleanie.

Przedstawiciele polskiego oddziału CA jeszcze nie wiedzą, jak połączenie to wpłynie na zmianę ich sytuacji na polskim rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200