Compute Card – kieszonkowy komputer

Intel zaprezentował na targach CES rozwiązanie Compute Card – swój najmniejszy mini- komputer, który ma wielkość karty kredytowej. Urządzenie zawiera procesor siódmej generacji Kaby Lake, pamięć systemową, pamięć masową oraz interfejs obsługujący bezprzewodową łączność.

Komputer jest zbył mały, aby mógł pomieścić port USB-C czy inne porty zapewniające mu łączność za pośrednictwem połączeń kablowych z zewnętrznym światem. Dlatego został zaprojektowany z myślą o dołączaniu do większych urządzeń.

Ale uwaga – w wersji w jakiej został zaprezentowany nie można go dołączać do pecetów. Jest bowiem przeznaczony nie na rynek konsumpcyjny, ale na komercyjny. Intel zapowiada, że będzie dołączany do takich urządzeń jak roboty, drony czy inteligentne urządzenia domowe. Dlatego Intel nawiązał już współpracę z takimi firmami, jak Dell, HP, Lenovo i Sharp, które będą wyposażać produkowane przez siebie urządzenia w gniazda, do których będzie można dołączać Compute Card.

Zobacz również:

  • Nvidia: GPU są lepsze do lokalnych zadań AI niż NPU
  • Microsoft Surface Pro debiutuje z procesorem ARM i wyświetlaczem OLED
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200