Compendium autoryzowanym ośrodkiem Computer Associates

Centrum Edukacyjne Veracomp (Compendium) zostało jedynym autoryzowanym centrum szkoleniowym w zakresie rozwiązań CA Brightstor ARCserve oraz eTrust firmy Computer Associates. W ofercie krakowskiego ośrodka znalazło się siedem nowych kursów na temat zabezpieczania danych przechowywanych w systemach teleinformatycznych.

Szkolenia będą dotyczyć tworzenia kopii zapasowych i backupu oraz systemów ochrony danych przed wirusami, złośliwymi kodami i atakami z zewnątrz. Są one adresowane do pracowników działów IT, administratorów systemów komputerowych, inżynierów technicznych oraz pracowników firm integracyjnych. Uczestnicy kursów zdobędą zarówno wiedzę ogólną na temat zabezpieczania danych, jak i praktyczne umiejętności w zakresie instalacji, konfiguracji i wykorzystania wszystkich funkcjonalności oprogramowania CA. Szkolenia będą prowadzone w języku polskim przez autoryzowanych trenerów w Krakowie lub w siedzibie firmy zamawiającej szkolenia indywidualnie. Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia kursu sygnowany przez Computer Associates.

“Podpisując umowę z Computer Associates, Compendium rozszerza ofertę wąskich, specjalistycznych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i ochrony danych” – mówi Joanna Haduch, prezes zarządu Compendium – “Od marca tego roku Compendium jest centrum szkoleniowym firm Nokia Internet Communications, Systems w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej oraz firm Adaptec i Tandberg Data. W sumie, proponujemy 26 kursów na temat bezpieczeństwa danych i sieci komputerowych. Koncentracja na tego rodzaju szkoleniach wynika ze zwiększonego zainteresowania przedsiębiorstw w Polsce problemem ochrony danych. Aby systemy te sprawnie funkcjonowały niezbędne jest przeszkolenie administratorów sieci.”

Pierwsza grupa nowych szkoleń (4 kursy) skoncentrowana jest wokół oprogramowania ARCserve i dotyczy tworzenia kopii zapasowych w środowisku Windows, Linux i Netware. Druga grupa kursów (3 kursy) związana jest z linią produktów eTrust w zakresie ochrony danych przed złośliwymi kodami, detekcją i blokowaniem niepożądanego ruchu w sieci. Jednodniowe szkolenie kosztuje 325 USD, za dwudniowy kurs trzeba zapłacić 650 USD. Do końca czerwca Compendium przeprowadzi siedem szkoleń CA.