Compaq zaprezentował sprzętowe rozwiązanie kryptograficzne

Karta AXL200 Accelerator PCI ma nawet 20-krotnie przyspieszać przetwarzanie danych za pomocą protokołu SSL.

Compaq zaprezentował sprzętowe rozwiązanie kryptograficzne, przyspieszające realizację szyfrowanych transakcji. Karta AXL200 Accelerator PCI ma nawet 20-krotnie przyspieszać przetwarzanie danych za pomocą protokołu SSL, będącego obecnie standardem kryptograficznym stosowanym w Internecie.

Przyspieszenie uzyskuje się wraz z przejęciem przez kartę zadań szyfrowania, obciążających dotychczas główny procesora komputera. AXL200 zawiera 24 specjalizowane procesory, które pracują równolegle. Dzięki temu możliwe jest dokonywanie ponad 240 połączeń SSL na sekundę, co znacznie przyspiesza proces szyfrowania i obniża koszty połączenia.

Produkt, przeznaczony głównie dla firm prowadzących działalność w Internecie, przystosowano do współpracy z intelowskimi serwerami pracującymi pod kontrolą systemów Windows NT Server 4.0 oraz Windows 2000. Jest zgodny także z systemem Sun Solaris 2.6, działającym na serwerach z procesorami Sparc, a w przyszłości ma także obsługiwać system Linux.

Ponadto karta jest zgodna z systemem Tru64 Unix, pracującym na serwerach ProLiant i AlphaServer Compaqa, i Novell Netware 5, a także z popularnymi serwerami internetowymi, takimi jak Microsoft IIS, Netscape NES oraz Apache.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200