Compaq wprowadza Plug-and-Play

Compaq Computer Corp. zapowiada, że jego produkty będą w pełni zgodne ze standardem Plug-and-Play (PNP).

Compaq Computer Corp. zapowiada, że jego produkty będą w pełni zgodne ze standardem Plug-and-Play (PNP).

Plug-and-Play (włącz i używaj) jest szybko rozwijającym się standardem, ułatwiającym użytkownikom konfigurowanie oraz dołączanie nowych kart i urządzeń do systemów komputerowych. Zawarte w ub.r. między Compaq i Microsoft porozumienie Frontline Partnership przewiduje, że nowe produkty projektowane przez te firmy będą kompatybilne ze sobą oraz będą odpowiadać specyfikacji Plug-and-Play.

Owocem tego porozumienia są: notebook z piórkiem Concerto, który używa oprogramowania Microsoft Pen for Windows, system Compaq SmartStart, łączący serwery Compaq Proliant z serwerami pracującymi w systemie Windows NT Advanced Server i instalacja oprogramowania Microsoft Works, Microsoft Money i Microsoft Entertainment Pack na komputerach Compaq Presario CDS. Obecnie firmy uzgodniły, że nowe wersje systemu Windows będą testowane na komputerach Compaq już we wczesnej fazie opracowywania.

Pierwszymi produktami Compaqa, zgodnymi ze specyfikacją PNP, były wprowadzone jesienią ub.r., modele komputerów linii Compaq Deskpro XE. Są to szybkie komputery stołowe PC, które rekonfigurują się automatycznie po zainstalowaniu dodatkowej pamięci RAM, dysku twardego czy karty standardu ISA.

Najnowszym produktem firmy Compaq, zgodnym ze standardem PNP, jest subnotebook Contura Aero. Jest to pierwszy komputer, który ma wbudowany BIOS zgodny z tą specyfikacją. Wszystkie przyszłe wersje systemu Windows będą zgodne z tym BIOS'em. Komputer jest wyposażony w łącze PCMCIA typu II. Po zainstalowaniu nowej karty system automatycznie rekonfiguruje się, dostosowując numery przerwań, kanałów i innych parametrów do aktualnych potrzeb.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200