Compaq uruchomi w Europie portal dla przedsiębiorstw

Za jego pośrednictwem małe i średnie firmy uzyskają dostęp m.in. do usług bankowych, księgowych, doradztwa podatkowego i kredytowego.

Przedstawiciele Compaqa ujawnili plany uruchomienia ogólnoeuropejskiego portalu internetowego The Source, zawierającego kompleksową ofertę dla małych i średnich firm.

Za pośrednictwem nowego portalu będą świadczone m.in. usługi bankowe, księgowe, doradztwa podatkowego i kredytowego. Będzie on także przydatny przy wyszukiwaniu specjalistów z różnych dziedzin handlu elektronicznego.

Powstanie portalu poprzedzono badaniem przeprowadzonym wśród małych i średnich przedsiębiorstw, które zapytano o ich oczekiwana związane z usługami w Internecie.

"Chcemy w ten sposób zapewnić przedsiębiorcom kompleksowy dostęp do usług najwyższej jakości. Choć istnieją już podobne portale, to wciąż ich znalezienie w Internecie i wybór są uciążliwe" - powiedział Peter Blackmore, wiceprezes Compaqa, odpowiedzialny za sprzedaż i usługi.

Brytyjska wersja portalu już rozpoczęła działalność, a docelowo mają być uruchomione jego lokalne wersje we wszystkich 26 krajach Europy, w których Compaq ma przedstawicielstwa. Wkrótce z The Source będą mogli korzystać także Finowie. Jak zapewniają przedstawiciele Compaqa, będzie on stanowić paneuropejską infrastrukturę, przy czym w każdym kraju ma odzwierciedlać lokalną specyfikę rynku. Przedstawiciele polskiego oddziału firmy na razie nie byli w stanie udzielić informacji co do planów powstania rodzimej wersji portalu.

W przyszłości portal ma być dostępny także za pośrednictwem komputerów naręcznych i telefonów komórkowych, obsługujących protokół WAP.

Powstanie paneuropejskiego portalu jest elementem strategii Compaqa, w wyniku której firma ma być postrzegana nie tylko jako producent sprzętu komputerowego, ale również jako poważny gracz na rynku internetowym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200