Compaq rezygnuje z procesorów Crusoe

To już druga w ciągu ostatnich kilku dni niekorzystna wiadomość dla wchodzącej na rynek i na amerykańską giełdę Transmety. W zeszłym tygodniu IBM, bez podania przyczyn, odwołał wprowadzenie do sprzedaży notebooków ThinkPad 240 z procesorami Crusoe.

Compaq Computer oficjalnie potwierdził, że porzucił plany wykorzystania energooszczędnych procesorów Crusoe firmy Transmeta w notebookach z serii Armada.

Jest to już druga w ciągu ostatnich kilku dni niekorzystna wiadomość dla wchodzącej na rynek i na amerykańską giełdę Transmety. W zeszłym tygodniu IBM, bez podania przyczyn, odwołał wprowadzenie do sprzedaży notebooków ThinkPad 240 z procesorami Crusoe.

Przedstawiciele Compaqa stwierdzili, że rezygnacja z procesorów Crusoe, które przy maksymalnym obciążeniu mają zapewniać pobór mocy na poziomie ok. 1 W, została podyktowana niespełnianiem przez te jednostki standardów firmy.

O ile jednak Compaq definitywnie zrezygnował z wykorzystania Crusoe, o tyle przedstawiciele IBM poinformowali, że poszukają możliwości zastosowania tego procesora w innych zestawach komputerów przenośnych.

Tymczasem Hewlett-Packard, który także rozważa możliwość wykorzystania tych procesorów, również nie jest zadowolony z wyników testów - twierdzą źródła zbliżone do producenta.

***

Transmeta zadebiutowała na giełdzie NASDAQ

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200