Compaq rezygnuje z STGroup

STGroup jeszcze tylko przez trzy miesiące będzie dystrybuował produkty Compaq Computer. Producent komputerów rozwiązał umowę dystrybucyjną z STGroup podając jako powód zbyt słabą kondycję finansową partnera i niezadowalający przebieg współpracy z nim.

Compaq Computer rozwiązał umowę dystrybucyjną z STGroup, zawartą w kwietniu 1999 r. Firma STGroup będzie mogła używać tytułu business partner Compaq Computer tylko do końca września br. "Zdecydowaliśmy się wypowiedzieć kontrakt STGroup, gdyż z pięciu dystrybutorów, których posiadamy na polskim rynku ta firma okazała się najsłabsza - nie realizowała planów i przez wiele miesięcy zalegała z płatnościami. Ponadto STGroup brakuje płynności finansowej", powiedziała Małgorzata Walczak, rzecznik prasowy Compaq Computer.

Firma STGroup poinformowała natomiast, że ograniczenie liczby dystrybutorów produktów Compaqa w Polsce spowodowane jest rezygnacją Compaqa z produkcji serwerów Alpha, których dystrybucją STGroup była najbardziej zainteresowana. "Nie zamierzamy rezygnować z produkcji serwerów Alpha przynajmniej do 2008 r. Przez kolejne cztery lata, do 2012 r. obejmiemy je usługami serwisowymi", dodała M. Walczak.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

Prezes STGroup powiedział, że dług jego firmy wobec Compaq Computer wynosi 2,5 mln DM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200