Compaq rezygnuje z STGroup

STGroup jeszcze tylko przez trzy miesiące będzie dystrybuował produkty Compaq Computer. Producent komputerów rozwiązał umowę dystrybucyjną z STGroup podając jako powód zbyt słabą kondycję finansową partnera i niezadowalający przebieg współpracy z nim.

Compaq Computer rozwiązał umowę dystrybucyjną z STGroup, zawartą w kwietniu 1999 r. Firma STGroup będzie mogła używać tytułu business partner Compaq Computer tylko do końca września br. "Zdecydowaliśmy się wypowiedzieć kontrakt STGroup, gdyż z pięciu dystrybutorów, których posiadamy na polskim rynku ta firma okazała się najsłabsza - nie realizowała planów i przez wiele miesięcy zalegała z płatnościami. Ponadto STGroup brakuje płynności finansowej", powiedziała Małgorzata Walczak, rzecznik prasowy Compaq Computer.

Firma STGroup poinformowała natomiast, że ograniczenie liczby dystrybutorów produktów Compaqa w Polsce spowodowane jest rezygnacją Compaqa z produkcji serwerów Alpha, których dystrybucją STGroup była najbardziej zainteresowana. "Nie zamierzamy rezygnować z produkcji serwerów Alpha przynajmniej do 2008 r. Przez kolejne cztery lata, do 2012 r. obejmiemy je usługami serwisowymi", dodała M. Walczak.

Prezes STGroup powiedział, że dług jego firmy wobec Compaq Computer wynosi 2,5 mln DM.


×