Compaq kontratakuje

Compaq, który w tym roku znacznie obniżył ceny oferowanych komputerów, oznajmił o 43% wzroście zysku netto w drugim kwartale br. względem analogicznego okresu ub.r.

Compaq, który w tym roku znacznie obniżył ceny oferowanych komputerów, oznajmił o 43% wzroście zysku netto w drugim kwartale br. względem analogicznego okresu ub.r. Zysk ten wyniósł 29 mln USD. (ady)

* * *

Firma Compaq podjęła produkcję drukarek pracujących w sieci. Mają się one ukazać na rynku w II połowie br. Prace nad nimi - w specjalnie utworzonym Dziale Urządzeń Peryferyjnych - trwają w tajemnicy już od trzech lat. Działem tym kieruje bezpośrednio wiceprezydent Compaqa - David Black. Jak wynika z analiz ekonomicznych firmy, jest to bardzo obiecujący rynek: do 1995 r. obroty na światowym rynku drukarek mają osiągnąć poziom 30,6 mld USD. W drukarkach Compaqa - jak informuje firma - zastosowano wiele patentów. Drukarki sieciowe będą uzupełnieniem i rozszerzeniem oferty firmy obejmującej serwery, sprzęt zarządzający siecią i węzły sieci komputerów stacjonarnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200