Comarch ERP Optima 2013 z ułatwieniami w obszarze podatków, CRM i BI

Nowa wersja systemu rodziny Optima to niemal 200 nowych funkcjonalności. Najważniejsze zmiany mają dotyczyć obsługi rozliczeń podatku VAT, integracji z systemami bankowości internetowej oraz zarządzania relacjami z klientami oraz mechanizmów raportowania i analiz biznesowych.

Nowe funkcje dotyczą m.in. obsługi rozliczeń podatkowych. Przedstawiciele firmy Comarch podkreślają, że dzięki funkcjom wprowadzonym w nowej wersji systemu Comarch ERP Optima osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą w łatwy sposób składać deklaracje podatkowe w formie elektronicznej - bez konieczności stosowania bezpiecznego podpisu elektronicznego. W podobny sposób obsługiwana jest też korekta deklaracji VAT za 2011 rok. Nowością jest też integracja z systemami bankowymi w zakresie bankowości elektronicznej. Oprogramowanie zawiera również szereg nowych funkcji z zakresu zarządzania relacjami z klientami i kontrahentami.

System Comarch ERP Optima 2013 pozwala m.in. na automatyczne kojarzenie wiadomości z zapisanymi w systemie dokumentami. Tego typu narzędzia mają ułatwiać skuteczne ofertowanie i koordynację różnych kanałów kontaktu z klientem. Zmiany objęły też obszar finansów i księgowości, a także raportowania i analiz biznesowych. Z oficjalnej informacji wynika, że dodano m.in. raporty pozwalające na analizę należności i zobowiązań w zależności terminu ich płatności, a także możliwość jednoczesnego tworzenia kilku raportów. Zmiany funkcjonalne objęły też obszar sprzedaży - zwłaszcza w kontekście obsługi działań przedstawicieli handlowych. Uzupełnieniem funkcji Comarch ERP Optima 2013 w zakresie raportowania jest dedykowana aplikacja mobilna dostępna dla urządzeń działających pod kontrolą systemu Android. Comarch pracuje także nad rozwojem funkcji związanych z obsługą działalności handlowej w Internecie. Nowa wersja systemu Optima pozwala m.in. na lepszą integrację działań promocyjnych z platformą sklepu internetowego.

Zobacz również:

  • AI w firmie to większe przychody, niższe koszty i lepsza obsługa klienta
  • Trendy i wyzwania dla przedsiębiorców w 2024 roku – ekspercka analiza Comarch

Poza klasycznym modelem licencjonowania oprogramowanie Comarch ERP Optima 2013 jest również dostępne w formie usługi. Przedstawiciele producenta zapewniają, że obecnie z systemów Comarch w modelu usługowym korzysta już ponad 23 tys. firm.

Zmieniła się też nazwa oficjalna nazwa systemu. Począwszy od wersji 2013 nazwę Comarch OPT!MA zastąpi marka Comarch ERP Optima.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200