Comarch Altum oficjalnie w Polsce

W dniu dzisiejszym (25 maja) do oferty krakowskiej firmy oficjalnie trafił nowy system klasy ERP. Dotychczas system oferowany był na rynkach zagranicznych.

Od dziś rozwiązanie jest oficjalnie dostępne w ofercie Comarchu. System będzie wdrażany bezpośrednio przez konsultantów krakowskiej spółki oraz przez wyselekcjonowaną grupę partnerów handlowych z całej Polski, którym system zaprezentowano w zeszłym miesiącu. Jeszcze w tym roku wdrożeniami CDN Altum ma zajmować się kilkudziesięciu partnerów handlowych firmy Comarch. Altum jest przeznaczony dla małych i średnich firm, zwłaszcza z branży handlowo-usługowej. Oprogramowanie napisane całkowicie od podstaw w technologii .Net jest oferowany na rynkach niemieckim, francuskim, amerykańskim i ukraińskim od niemal roku.

Według przedstawicieli firmy Comarch prace nad stworzeniem nowego systemu trwały ponad 3 lata. "Prawdopodobnie jesteśmy jedyna firmą w Polsce, jeśli nie w Europie, która wprowadza całkowicie nowe rozwiązanie ERP napisane od podstaw" - mówi Kamil Góral odpowiedzialny za wprowadzenie CDN Altum na polski rynek. Charakterystycznymi cechami nowego systemu ma być m.in. platforma z predefiniowanymi procesami biznesowymi i zintegrowanymi narzędziami wspierający mi podejmowanie decyzji oraz wspólna baza danych i listy kontrahentów. "Jesteśmy przekonani, że Comarch CDN ALTUM to przełomowy produkt oferujący zupełnie nową jakość dla średniej i dużej firmy. Jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań ERP, jakie pojawiło się w Polsce w ostatnich latach" - uważa Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes firmy Comarch.

Warto dodać, że w 2008 roku przychody Comarchu ze sprzedaży innego systemu ERP - CDN XL wyniosły 26 mln zł. Ubiegłoroczne wpływy Grupy Comarch to 702 mln zł.

Czytaj też:

Jedna trzecia funkcji systemów ERP jest niepotrzebna?

Comarch zyskuje na działalności zagranicznej i sprzedaży oprogramowania własnego

ComArch wchodzi na rynek Chin i Wietnamu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200