ComArch zmieni Interię

Na wniosek ComArchu, akcjonariusza krakowskiego portalu, w połowie października br. dojdzie do zmian w zarządzie i radzie nadzorczej Interii. Władze portalu nie wiedzą, czego dokładnie mogą się spodziewać.

Zmiany personalne w Interii nastąpią podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy zaplanowanego na 16 października. zmieni skład zarządu i rady nadzorczej portalu.

Nie komentuję planowanych zmian w portalu - powiedział Paweł Przewięźlikowski, wiceprezes ComArch. Nie chciał zdradzić, kogo dokładnie zmiany będą dotyczyły. Zaznaczył jednak, że Interia będzie na pewno lepszą spółką. Prezes zarządu prof. Filipiak odmówił komentarza w tej sprawie.

Zobacz również:

Tymczasem wygląda na to, że zarząd Interii nie wie dokładnie, czego może się spodziewać podczas spotkania akcjonariuszy. Niewiele mogę powiedzieć ponad to, że dostaliśmy oficjalnym trybem informację od ComArchu o planach zwołania walnego zgromadzenia z wnioskiem o zmianę w zarządzie i radzie nadzorczej - powiedział Marcin Borek, wiceprezes Interii. Zapytany, czy podczas zgromadzenia akcjonariuszy dojdzie do odwołania obecnego prezesa Jacka Pasławskiego, skomentował: Nie mamy żadnych informacji na ten temat. Za mało wiem.

Jacek Pasławski jest tymczasem nieobecny w spółce. Udało nam się jednak z nim skontaktować w Warszawie: Nie dodam nic nowego - zaznaczył - Pracujemy wspólnie nad wypracowaniem dobrego dla spółki stanowiska. Więcej informacji udzielę w październiku.

ComArch posiada 36% akcji portalu Interia.pl i posiada ponad 48% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (radio RMF FM posiada 40% głosów).

Przypomnijmy, że jesienią 2004 roku ComArch na zwołanym walnym zgromadzeniu odwołał ówczesnego prezesa spółki Tomasza Jażdzyńskiego. Powodem były rozbieżności w wizji rozwoju portalu.

Aktualizacja: 14 września 2006 15:50

Dodaliśmy krótki komentarz Jacka Pasławskiego, prezesa Interii.